Książka, herbatka i kolorowe liście - kim jest "jesieniara"?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 12:44
Zaczęła się jesień, a media społecznościowe "zalała" fala zdjęć ludzi w lasach i parkach - na tle kolorowych liści. Po sesjach zdjęciowych w rzepaku i zbożu przyszedł czas na "jesieniary".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Olena Yakobchuk

shutterstock Amilao dziewczyna mieszkanie feng shui 1200.jpg
Feng shui. "To filozofia, a nie przestawianie mebli"

Określenie "jesieniara" zajęło drugie miejsce - zaraz po "alternatywce" - w rankingu ulubionych młodzieżowych słów 2019. Jak się okazuje, żeby być "jesieniarą", trzeba uwielbiać tę porę roku. - To osoba, która lubi wszystko, co związane jest z jesienią i ma do tego cały zestaw atrybutów: ciepła herbatka albo latte o smaku dyniowym, sweterek, książka, puszysty kocyk - tłumaczą słuchaczki Czwórki w naszej sondzie.

Posłuchaj
04:17 2020_10_04-12-19-45_PR4_Jesieniary.mp3 Sprawdzamy, kim są "jesieniary" i co wiedzą o nich słuchacze Czwórki (Sobotologia) 

"Jesieniara" nie musi być kobietą, to słowo nie ma płci - tłumaczyła zaś reporterka Czwórki Agata Nowotnik. - To po prostu osoba, która ubiera się na "cebulkę", w jej dłoni zawsze dostrzec możemy kubek ciepłego napoju - podkreślał słuchacz.

Sprawdź także:

Ale najważniejszym elementem bycia "jesieniarą" jest eksponowanie swojej miłości do tej pory roku poprzez umieszczanie zdjęć w mediach społecznościowych - najlepiej z kolejnych sesji zdjęciowych w liściach. - Ale oczywiście można też zaszyć się z dala od świata i celebrować jesień samotnie - opowiadali słuchacze.

Choć nikt nie prowadzi statystyk, słowo "jesieniara" stało się ostatnio bardzo modne, dlatego "jesieniar" przybywa, i prawdopodobnie aż do zimy przybywać będzie w ekspresowym tempie. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia 

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 26.09.2020

Godzina emisji: 09.16