Polskie Radio
Section05
nastrój

Kolor ma bardzo duży wpływ na nasze życie

Kolory to coś więcej niż wielobarwne plamy czy pomysły marketingowe. Różne barwy są zakorzenione w naszych osobistych doświadczeniach, w dzieciństwie i w symbolice, dzięki czemu potrafią wywoływać przyjemność, szczęście, niepokój czy dawać pozytywną energię. Tymi wszystkimi zależnościami zajmują się i próbują je wyjaśnić nauka i psychologia koloru. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA psychologia kolor zdrowie Tomasz Miara Trójka jesień nastrój

Indeks koniunktury napawa optymizmem. Ekspert: to sygnał stabilizacji nastrojów przedsiębiorstw

Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i BGK wyniósł w czerwcu 105 pkt., co jest wynikiem zbliżonym do majowego. Wśród przedsiębiorców utrzymuje się przewaga nastrojów pozytywnych, mimo wojny w Ukrainie i rosnącej inflacji. Dla firm największą barierą działalności gospodarczej pozostaje niepewność sytuacji gospodarczej - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorstwo nastrój BGK

"Nie warto się karmić negatywnymi emocjami". Daria Przybyła o umiejętności przebaczania

- Warto zacząć od wybaczenia samemu sobie tak jak i zacząć dostrzegać dobro w sobie, a nie wroga. Nie karmić swojego ducha negatywnymi emocjami, tylko jeśli w samym sobie zobaczymy człowieka, możemy wybaczyć drugiej osobie - powiedziała autorka i prowadząca "Świat nie-przedstawiony" Daria Przybyła. Gościem audycji był również aktor Lech Dyblik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emocje socjologia psychologia społeczeństwo nastrój

Sport skuteczną terapią na pocovidowe smutki? Eksperci potwierdzają

Naukowcy potwierdzają, że podczas aktywności fizycznej produkowana jest dopamina odpowiedzialna za prawidłową pracę układu nerwowego. To również hormon motywacji i koncentracji. Kiedy się zmęczymy, np. podczas ćwiczeń, powstaje w naszym ciele serotonina, odpowiedzialna za sen i zasypianie oraz kontrolę nastroju. 
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna medycyna zdrowie sen nastrój Artur Wolski infografika

GUS: rośnie sprzedaż, deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, poprawiają się nastroje konsumenckie

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu 2021 r. wzrosła 8,6 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 3,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Znacząco zwiększyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w czerwcu. Natomiast w lipcu GUS odnotował poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna budownictwo mieszkania nastrój statystyka

Nastolatek w pandemii – jak go wspierać?

Może wydawać się, że nastolatki podchodzą do zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa szczególnie beztrosko. Z badań przeprowadzonych przez psychologów i studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu wynika jednak coś zupełnie przeciwnego – to szczególnie one odczuwają bardzo intensywny lęk przed zakażeniem. Zwłaszcza że rozpoczęcie roku szkolnego już za kilka dni.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Koronawirus w Polsce pandemia Justyna Grabarz depresja wychowanie nastrój rodzice dziecko szkoła