Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami. 
Kawę mrożoną można przyrządzić na wiele sposobów
Kawę mrożoną można przyrządzić na wiele sposobówFoto: shutterstock/Sittipong Sirichamnan

dynia kawa.jpg
Mrożona kawa - wybierz ulubioną i zacznij z nią dzień

Za oknem jest coraz cieplej, więc mrożona kawa dla wielu staje się codziennym przysmakiem. Jak ją przyrządzić? - Najprościej dodać dwie kostki lodu, dolewamy mleko i espresso. Wyjdzie nam klasyczna kawa latte mrożona - mówił Łukasz Mitura, wicemistrz Polski baristów i certyfikowany sędzia. - Możemy ją też zblendować i dodać syrop smakowy, na przykład karmel bądź czekoladę, co także świetnie będzie się komponować. 

Posłuchaj
05:44 _PR4_AAC 2021_05_29-10-13-43.mp3 Przepisy na pyszną mrożoną kawę - zdradza Łukasz Mitura (Sobotologia/Czwórka) 

Możemy przygotować także kawę mrożoną typu "mochito" - to ciekawe połączenia smakowe bez dodatku alkoholu. - Dodajemy to samo co do zwykłego mochito, czyli limonkę, miętę, brązowy cukier i wodę gazowaną. Jednak zamiast rumu wlewamy espresso, wychodzi naprawdę wyśmienicie - tłumaczył Łukasz Mitura.

Zobacz także:

Kawy blendowane to najczęściej kawy frappe. - Jeśli chcemy przygotować dobrą kawę na zimno warto użyć tej prawdziwej, z ekspresu, czy z kawiarki. Unikajmy wszystkich kaw z proszku, bo różnica w smaku będzie odczuwalna - podkreślał Łukasz Mitura. -Przygotowaną kawę warto włożyć do lodówki na kilka godzin, albo nawet całą noc i podać rano na kościach lodu, by mogła nas fajnie pobudzać. 

Zobacz także:

Ostatnio w sieci rządziła Dalgona Coffee, czyli kawa rozpuszczalna z dodatkiem wody i cukru. Napój inspirowany jest koreańskimi słodyczami Dalgona Candy, które przypominają toffi. - Używamy trzech dużych łyżek kawy rozpuszczalnej, trzech łyżek wody i trzech łyżek cukru. To kawa bardzo słodka i intensywna, swoisty krem kawowy, który dobrze jest podać w szklance z kostkami lodu, mlekiem - mówił...

Sprawdź także:

Warto też latem przyrządzić kawę z lodami. - Do filiżankę wkładamy porcję ulubionych lodów, na przykład waniliowych albo czekoladowych. Polewamy je świeżo zaparzonym espresso. Lody rozpuszczają się, co sprawia, że kawa nabiera ciekawego smaku - mówił ekspert. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 29.05.2021

Godzina emisji: 10.45

kd

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń