Kinga Głyk - kobieta z basem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 09:53
- W Polsce jest niewiele basistek - mówi Kinga Głyk, którą pasją do muzyki zarazili rodzice gdy była maleńką dziewczynką, a gitarę basową wręczył jej tata, gdy miała jakieś 10-11 lat.
Audio
  • Basistka Kinga Głyk oraz Piotr Matusik i Ireneusz Głyk opowiadają co się dzieje, gdy dziewczyna gra na basie (Pasjonauci/Czwórka)
Piotr Matusik, Ireneusz Głyk i Kinga Głyk w Czwórkowym studiu
Piotr Matusik, Ireneusz Głyk i Kinga Głyk w Czwórkowym studiuFoto: Beata Kwiatkowska

Mimo zaledwie 19-lat Kinga Głyk na swoim koncie ma już dwie płyty. Odniosła też niesamowity sukces w sferze internetowej - ilość wyświetleń jednego z jej utworów dorównuje liczbom, które osiągają teledyski gwiazd pokroju Rihanny i Lady Gagi.

- Kinga fascynowała się dźwiękiem już, gdy była malutką dziewczynką - mówi tata basistki. - Od początku doskonale wiedziała czego chce - dodaje.

Kinga zaś przyznaje, że pamięta czas, gdy nie znała żadnego basisty, nie wiedziała jak wygląda instrument. Artystka zdradza swoją drogę do kariery, swoją muzyką udowadnia jaki potencjał ma gitara basowa, ale też wspólne rodzinne muzykowanie.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Kinga Głyk (basistka), Ireneusz Głyk (tata Kingi, muzyk), Piotr Matusik (klawiszowiec)

Godzina audycji: 11.15

pj

Czytaj także

Tomasz Stańko: muzyk ćwiczy stale

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 14:00
- Mi się wydaje, że wszyscy muzycy ślęczą na tym swoim instrumentem - mówi jazzman, którego "New York Times" nazwał "trębaczem wolności". - To jest nasz los, pewien rodzaj samotności, rodzaj medytacji - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chillove - klimat swych utworów tworzą w domu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 12:15
Anna Szul i Waldemar Maszyński, muzycy zespołu Chillove, wyrośli w tradycji jazzowej. Te wyjątkowe rytmy do dziś czuć w ich utworach, ale sięgają po przeróżne inspiracje.
rozwiń zwiń