Chillove - klimat swych utworów tworzą w domu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 12:15
Anna Szul i Waldemar Maszyński, muzycy zespołu Chillove, wyrośli w tradycji jazzowej. Te wyjątkowe rytmy do dziś czuć w ich utworach, ale sięgają po przeróżne inspiracje.
Audio
  • Muzycy zespołu Chillove opowiadają o swojej twórczości (Będzie głośno/Czwórka)
Muzycy zespołu Chillove i Damian Sikorski w Czwórkowym studiu
Muzycy zespołu Chillove i Damian Sikorski w Czwórkowym studiu

- I dziś głownie inspirujemy się jazzem. To były nasze początki. Zaczynaliśmy od coverów, graliśmy standardy jazzowe - mówi Anna Szul. - Ta muzyka jazzowa przewija się w naszych utworach. Jeśli chodzi o śpiew - ja bardzo inspiruję się Anną Marią Jopek - uwielbiam jej głos, jej sposób śpiewania, frazowanie - wyjaśnia.

Waldemar Maszyński opowiada o tworzeniu w domu, o tym jak staje się on studiem nagrań. - Jest to wygodne, pracujemy, kiedy mamy czas i ochotę - opowiada. - A czy wystarczające, ocenią słuchacze - dodaje.

Muzycy Chillove zdradzają, że są też autorami swoich teledysków. W Czwórce zdradzają z kim współpracują, jak od podszewki wygląda ich praca. W "Będzie głośno!" wykonali też swoje utwory na żywo.
 

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: zespół Chillove

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 18.05

pj/gs

Czytaj także

Mazolewski: grajcie koncerty, nawet w pizzeriach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 10:00
Dziś w kalendarzu Wojtka Mazolewskiego trudno znaleźć wolny termin. On sam wspomina, że miłość do muzyki zaszczepiono w nim już w dzieciństwie, a w pierwszej klasie podstawówki miał pierwszy zespół: - Na niczym nie graliśmy, ale zespół był - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski soul Ady Kaźmierczak i akustyczny pop Szymona Chodynieckiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 12:00
Tym razem gośćmi Damiana Sikorskiego w "Będzie Głośno!" byli: debiutująca soulowa wokalistka Ada Kaźmierczak, a także Szymon Chodyniecki, który radził młodym muzykom, jak odnaleźć się w świecie show biznesu.
rozwiń zwiń