Olga Idzik: kobiety ubieram, a nie przebieram

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 14:40
- W dzisiejszych czasach moda to przede wszystkim biznes, dlatego otwarcie mówię, że jestem projektantem komercyjnym, a przedmiotem mojej działalności jest moda dla mas - mówi Olga Idzik.
Audio
  • Projektantka Olga Idzik o tym, jak połączyć modę z biznesem (Pasjonauci/Czwórka)
Olga Idzik i Beata Kwiatkowska
Olga Idzik i Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

Moda powinna służyć do tego, by nas ubierać, a nie przebierać Olga Idzik

Gość Czwórki ukończyła Krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU i Politechnikę Łódzką na Wydziale Zarządzania. - Artystyczną duszę mam w sobie cały czas, ale odkąd jestem przedsiębiorcą musiałam ten artyzm jednak okiełznać - tłumaczy. 

Olga Idzik jest także jedną z laureatek konkursu Fashion Designer Awards. - Tematem przewodnim konkursu było hasło "Essences De Paris". Zinterpretowałam je w kontekście letniego poranka w Paryżu - wspomina. - Teraz inspiracje czerpię z innych źródeł. Głównie z obserwacji tego, co dzieje się na modowym rynku - dodaje. 

Ubrania typu casual mają swój fundament w trendach, ale nie powinny być dokładnym przełożeniem, tego, co pokazuje się na wybiegu Olga Idzik

Jak wyglądają Polacy na tle reszty modowego świata? Na czym polega projektowanie komercyjne? Jakie kolory będą dominować na ulicach latem 2019 roku? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Olga Idzik (projektantka mody i manager)

Data audycji: 4.08.2018

Godzina audycji: 11.19

kul

Czytaj także

Moda na kreacje sprzed lat. "Zaczyna się powrót do przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 13:04
Gdyby mogła, żyłaby w XVIII wieku. Interesuje się historią mody, haftem historycznym, tkaniną artystyczną, odtwarza suknie z minionych lat i przygotowuje kostiumy. Anna Nurzyńska-Dziemska jest kobietą z przeszłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Architekt wnętrz. "To nie modne kawiarnie, tylko orka w terenie"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 17:00
Na widok tragicznie urządzonego biura masz ochotę usiąść i zaprojektować wszystko od nowa? Meblowy chaosu w pokoju powoduje, że zawijasz rękawy i robisz przemeblowanie? Czy to oznacza, że jesteś urodzonym architektem wnętrz?
rozwiń zwiń