"Samochody są dziś częścią popkultury"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 14:24
- Dla wielu osób samochód jest sposobem na wyrażenie siebie, na spędzenie wolnego czasu czy też rodzajem odskoczni. To są ludzie, których można nazwać właśnie "pasjonautami" - mówił w Czwórce Michał Prząda, pasjonat zabytkowej motoryzacji.
Audio
  • Michał Prząda o pasji do zabytkowej motoryzacji (Pasjonauci/Czwórka)
Michał Prząda i Beata Kwiatkowska
Michał Prząda i Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka

co was krecie krzemień 1200.jpg
Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Z zimowego snu powoli budzi się nie tylko przyroda, ale również zabytkowe auta. - Pamiętajmy, że tymi samochodami rzadko kiedy poruszamy się, gdy na drogach jest śnieg albo sól. O tej porze roku wyciągamy właśnie powoli te klasyczne auta i przygotowujemy je do drogi. Trzeba sprawdzić poziom wszystkich płynów, czy mamy olej, czy wszystkie paski są na swoim miejscu i czy hamulce działają. To jest właśnie rodzaj tego zaangażowania i pasji, która przemawia przez posiadaczy zabytkowych aut - podkreślał Michał Prząda.

Do jakich lat, jako fan motoryzacji, najchętniej przeniósłby się gość Czwórki? Jakie auta kryją się pod określeniami "baleron", "kaczka", "brytyjski maluch"? O tym w nagraniu audycji, w której zapraszaliśmy również na wystawę i aukcję zabytkowych pojazdów, która odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 marca.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Michał Prząda (pasjonat zabytkowej motoryzacji)

Data audycji: 10.03.2018

Godzina audycji: 11.15

pg/kul

Czytaj także

Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
rozwiń zwiń