Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
Audio
  • Krzemień Racing Team. Jak ojciec nakręcił syna na sport? (Co was Kręci/Czwórka)
Kamil Krzemień z tatą i ekipą CWK (Co Was KręciCzwórka)
Kamil Krzemień z tatą i ekipą "CWK" (Co Was Kręci/Czwórka)Foto: Czwórka

Kamil Krzemień Jeśli ma się odpowiedni i kompletny strój oraz trenuje się na przeznaczonych do tego obiektach, ściganie się na motocyklach jest raczej bezpieczne

Gość Czwórki na co dzień trenuje w Hiszpanii. - Jeżdżę na torze w Walencji, gdzie są naprawdę świetne warunki - opowiada motocyklista i tłumaczy, dlaczego ta dyscyplina wymaga... "cojones".

Trenerem Kamila jest jego tata. - Był czas, kiedy sam jeździłem, teraz wspieram syna. A sukcesy, które osiąga oraz miejsce w klasyfikacji potwierdzają, że to dobry wybór - deklaruje Krzysztof Krzemień.

Gdzie w Polsce możne uprawiać ten sport? Które tory są najlepsze? Czy dieta motocyklisty ma wpływ na prędkość jazdy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także
maja kuczyńska 1200 pap.jpg
Maja Kuczyńska - baletnica w tunelu aerodynamicznym

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Goście: Kamil Krzemień, Krzysztof Krzemień (Krzemień Racing Team)

Data emisji: 29.10.2017

Godzina emisji: 11.05

kul/gs

Czytaj także

Tylko dla Orlic. O dziewczynach, które na motorach zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:10
W ubiegłym roku przejechały Himalaje. Przed nimi Kirgistan. - Po latach pracy jako prawnik i kilometrach przejechanych w męskim gronie postanowiłam skrzyknąć dziewczyny i razem z nimi zdobywać świat - opowiada Ola Trzaskowska, organizatorka motocyklowych wypraw "Tylko dla Orlic".
rozwiń zwiń