Starcie hitów - Kamp! kontra Moullinex

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 10:50
Tym razem w "Bitwie Hitów" zmierzą się gwiazdy polskiej sceny electro-pop i portugalski producent tworzący w klimacie disco-house.
Występ na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach w 2013 roku
Występ na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach w 2013 rokuFoto: Wikimedia Commons/Piotr Drabik/ Licencja CC BY 2.0

Kamp! to prawdziwe objawienie polskiej sceny muzyki elektronicznej. Na koncie mają szereg remixów oraz dwa albumy, ostatni wydany w październiku tego roku - "Orneta". Kamp! powstał w 2007 roku w Łodzi. Na pierwszy longplay zespołu fani musieli poczekać aż 5 lat - w 2012 roku na półki sklepowe trafił debiutancki krążek "Kamp!"

Członkowie zespołu zdążyli założyć niezależne wydawnictwo, w którym wydają muzykę z pogranicza idm/disco/electro/powerpop. Pojawili się chyba we wszystkich opiniotwórczych mediach w Polsce, zbierając jednogłośnie euforyczne recenzje. Zostali zaproszeni na najważniejsze polskie festiwale muzyczne (m. in. Selector w Krakowie, Open'er w Gdyni). Recenzenci i fani są zgodni - taka muzyka nie powstawała w Polsce od dawna i to naprawdę europejski, jeśli nie światowy poziom.

Skład zespołu:
Radek Krzyżanowski - klawisze, beat, produkcja
Tomek Szpaderski - wokal, klawisze, gitara
Michał Słodowy - beat

Moullinex tak naprawdę nazywa się Luis Clara Gomes, pochodzi z Portugalii i świetnie go znacie z Czwórkowej anteny. O Moullinexie polscy klubowicze usłyszeli dzięki wytwórni Discotexas i grupie Kamp!, a jeszcze bardziej bezpośrednio - za sprawą współpracy przy kilku utworach z damską częścią duetu Rebeka. Artysta ma także na koncie fantastycznie przyjęte remiksy dla takich twórców, jak Cut Copy, Sebastien Tellier i Two Door Cinema Club.

Artysta gra słoneczny disco-house. Istotnym przystankiem w jego karierze była współpraca z Discotexas, małą, portugalską wytwórnią, skupiającą środowisko niezależnych, młodych muzyków obracających się w podobnym kręgu stylistycznym - Xinobiego, Justina Fausta, Douze.

Kto wygra to starcie? To Wy decydujecie!

***

Na audycję "Bitwa Hitów" zapraszamy w piątek (12.12) w godz. 18.00 - 18.50. Program poprowadzi Mateusz Żydek.

mg/pj

Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Nykiel dostaje to, czego chce

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:00
Wokalistka i autorka tekstów błyskawicznie podbiła polską scenę elektro-pop. Na koncie ma już album wydany we współpracy z Kasią Nosowską i Pauliną Przybysz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Holandia, czyli powiew muzycznej świeżości

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 09:00
W audycji "Muzyczne Biuro Podróży", jak co tydzień, wybraliśmy się w podróż przez morze internetu i oceany płyt w poszukiwaniu hitów z dalekich krajów.
rozwiń zwiń