Odkryj swoje mocne strony. Poczujesz się lepiej!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 12:35
- Doskonalić warto się przez całe życie. I nie należy ograniczać się do jednej drogi - przekonuje coach Krzysztof Michał Nowak. - Jeżeli czujemy, że coś nas pociąga, należy iść za głosem serca. Nie musimy zostać mistrzem w szachach ani w biegach. Ważne, żebyśmy my mieli z tego frajdę.
Audio
  • Jak odkryć swoje dobre strony - radzi coach biznesu Krzysztof Michał Nowak (Czwórka/Hyde Park)
Człowiek uczy się przez całe życie. Przez całe życie ma też szanse odkrywać swoje mocne strony. warto to wykorzystać
Człowiek uczy się przez całe życie. Przez całe życie ma też szanse odkrywać swoje mocne strony. warto to wykorzystać!Foto: Glow Images/East News

Stara mądrość mówi, że człowiek uczy się przez całe życie. Dzięki temu ma szansę poszerzać horyzonty, uczynić życie bogatszym i ciekawszym oraz odnaleźć swoje mocne strony. - W definicji "mocna strona" oznacza czynności i rzeczy, które wykonujemy z dużą łatwością. Każdy z nas je ma, ale nie każdy potrafi dostrzec - tłumaczy rozmówca Kasi Węsierskiej. - Warto jednak poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Dzięki temu uzyskujemy bodziec, który działa jak zastrzyk energii i sprawia, że dobrze się czujemy. I że żyje nam się lepiej.

Czytaj także: Jak budować poczucie własnej wartości? >>>

Szczera i obiektywna ocena swoich atutów, to trudna sztuka. Ale nie niemożliwa. - Dużo łatwiej mają ci, którzy dają się porwać jakiejś pasji. Oni szukać swoich mocnych stron nie muszą - mówi Krzysztof Michał Nowak. - Jeśli jednak należymy do tej grupy ludzi, która nie ma określonego hobby, poszukiwania warto rozpocząć od inwentaryzacji. Warto przyjrzeć się, jakie rzeczy wykonujemy z łatwością i z przyjemnością. Które nam się udają bez większego wysiłku. I które mogą być traktowane w kategoriach osobistego sukcesu, a nie działań siły wyższej.

Zobacz: Człowiekiem sukcesu może być każdy! >>>

Gość Czwórki przekonuje również, że mocnych stron należy szukać przez całe życie. Oznacza to, że nie należy bać się próbować nowych rzeczy. Tym bardziej, że każde nowe doświadczenie czegoś uczy i pomaga odkrywać siebie. - Każda rzecz, którą uda nam się dostrzec w takim procesie będzie wartością dodaną - uważa coach biznesu. -  Dlatego zachęcam do brania udziału w różnych warsztatach, spotkaniach, zajęciach. Czy to z wyplatania koszyków, czy z warzenia piwa. Jeśli chcemy rozwijać się powinniśmy próbować nowych aktywności. Dzięki temu łatwiej nam przyjdzie samorealizacja i nie będziemy przez całe życie stać w miejscu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak inteligencja wpływa na odkrywanie talentów oraz który model uczenia się jest najbardziej efektywny - posłuchaj całej rozmowy.

(kul,ag)

Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja psychologia
Czytaj także

Prezerwatywa narzędziem zbrodni?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:30
Mimo, że młodzi Polacy coraz wcześniej i coraz mniej świadomie rozpoczynają życie seksualne pojawił się pomysł, żeby rodziców, którzy dbają o ich edukację w tym zakresie, karać grzywną albo... więzieniem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gimbus" to nie tylko uczeń gimnazjum, ale też stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 13:00
"Gimbus” - kiedyś nazywało się tak autobus wiozący dzieci do szkoły. Jednak ta definicja odeszła już do lamusa. Dziś tym mianem określa się ucznia "gimbazy”, czyli potocznej nazwy gimnazjum. Według niektórych, "gimbus" to po prostu stan umysłu człowieka. Dlatego można tak nazwać każdą osobę niezależnie od jej wieku, o ile jej mentalność jest na poziomie gimnazjalisty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inteligencja zależy od warunków środowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 20:00
Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że obecne młode pokolenie jest mniej inteligentne od tego starszego. Czy rośnie "pokolenie idiotów"? Jaki jest powód tego, że "głupiejemy"?
rozwiń zwiń