X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piknik Naukowy 2013 na antenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 12:00
Około 200 instytucji z 22 krajów świata pojawiło się dziś na Stadionie Narodowym, żeby wziąć udział w 17. Pikniku Naukowym. Jesteśmy i my, radiowa Czwórka.
Audio
  • Piknik Naukowy 2013: ostatnie przygotowania (Hyde Park/Czwórka)
  • Testujemy naszą wytrzymałość w namiocie Akademii Wychowania Fizycznego (Hyde Park/Czwórka)
  • Na czym polega praca w Specjalistycznym Laboratorium Badania Zabawek? (Hyde Park/Czwórka)
  • Z wizytą w namiocie Archiwum Polskiego Radia (Hyde Park/Czwórka)
  • Co ma wspólnego jajko z fizyką? (Hyde Park/Czwórka)
Piknik Naukowy 2013
Piknik Naukowy 2013Foto: Radosław Pasterski

To nie tylko największa plenerowa impreza naukowa na świecie, ale też jedno z najważniejszych przedsięwzięć Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Nic dziwnego, że przygotowania do Pikniku Naukowego trwały do ostatniej chwili.

 - W namiocie Kopernika będziemy prezentować roboty, które naśladują naturę. To jest fenomenalne, bo pokazuje, że ciągle uczymy się od przyrody  - mówi dyrektor Centrum Nauki Kopernik, Robert Firmhofer . - Zaprezentujemy też fragment bardzo ciekawego projektu, w którym staramy się przekształcić miasto w uzdrowisko. Pracuje nad tym cała masa fajnych ludzi: artystów, naukowców, a nawet przedsiębiorców. Pierwszym etapem przekształcania miasta w ogród jest zaopatrzenie się w słoiczki, w których można hodować rośliny bez wody - opowiada.

Na 17. Pikniku Naukowym Centrum Nauki Kopernik zaprasza do namiotu numer 2.

- Moje dzieci są bardzo ciekawe świata, więc nie mogłam odmówić im tej frajdy - mówi mama Oli i Kuby, która z pociechami przyjechała do Warszawy z Koła. - Jesteśmy rodziną podróżników. Lubimy zwiedzać świat i obserwować różne intrygujące zjawiska - dodaje.

Na Stadionie Narodowym nie brakuje też Czwórkowej reprezentacji. Znajdziecie nas w namiocie 9B , a nasz wysłannik, Kuba Marcinowicz do 20.00 relacjonować będzie to, co dzieje się na Pikniku: - Będę na każdym ciekawym stanowisku i wgryzę się w każdą dziedzinę nauki - zapewnia dziennikarz Czwórki.

A Patrycjusz Tomaszewski dodaje: - Ponieważ hasło tegorocznego Pikniku to "Życie", my postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda ono "po godzinach". Najnowsze gry planszowe, gadżety i nowe technologie u nas są na wyciągnięcie ręki. Do tego najlepsze Czwórkowe koncerty z udziałem polskich artystów i prezenty, które przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających.

17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie i potrwa do godziny 20.00.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filmowe oblicze Pikniku Naukowego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 14:15
W najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym odbędzie się 17. Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piknik Naukowy daje nam niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:31
15 czerwca startuje XVII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej edycji jest "Życie". – Na pewno więc większość doświadczeń związana będzie z tym pojęciem – mówi Karolina Sperkowska z CNK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z archiwum Pikniku Naukowego

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 18:22
Piknik Naukowy to największa plenerowa impreza propagująca naukę w Europie, którą od połowy lat 90. organizuje Polskie Radio. Mamy na to dowody z naszego archiwum i nie zawahamy się ich użyć.
rozwiń zwiń