WROsound 2023. Czwórka "nadaje" z festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2023 17:30
W ten weekend we Wrocławiu pod patronatem Czwórki odbywa się kolejna odsłona WROsoundu. Zapraszamy na koncerty i audycję specjalną, którą poprowadzi Adam Smolarek. 
WROsound 2022: festiwalowe gołębie
WROsound 2022: festiwalowe "gołębie"Foto: BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ

- Nie jest łatwo namówić Tricky'ego na występ na żywo - mówiła w Czwórce Daria Kubasiewicz, organizatorka WROsound. - Dwa lata nam to zajęło. Ciężka praca się opłaciła - udało się. Myślę, że ten ostatni koncert pierwszego festiwalowego dnia będzie pełen wzruszeń.

Obok Tricky’ego, który wystąpi w towarzystwie Marty Złakowskiej, na placu przed Impartem pojawi się także Katy B, czyli jedna z najciekawszych wokalistek sceny klubowej. Polską scenę reprezentować będą m.in. BOKKA, asthma i Brodka. - Brodka to nasza polska headlinerka. Zależało nam, by wystąpiła tego samego dnia co Tricky - opowiadała organizatorka imprezy. - Przy negocjacjach z artystką Tricky też był pewnym argumentem. Brodka miała wiele ofert grania we Wrocławiu, jednak Tricky przeważył szalę na naszą korzyść. Cieszymy się, bo muzycznie nam się to świetnie spina. 

Oprócz światowych i polskich gwiazd na WROsound nie zabraknie też lokalnych artystów, bo festiwal promuje także wrocławską scenę muzyczną. - W zeszłym roku, na naszej lokalnej scenie "Tak brzmi Wrocław" wystąpił zespół Serca - przypomina organizatorka imprezy. - Poszło im tak dobrze, że postanowiliśmy wystrzelić ich na dużą scenę, dać im szansę na większej przestrzeni. Oni będą otwierać festiwal. W tym roku w tym gronie znaleźli się We Draw A, Zima Stulecia, Rycerzyki, Guest Julka, EKHTO oraz Baby Meelo.

W festiwalowym studiu Czwórki Adam Smolarek porozmawia m.in. z Guest Julką, Zimą Stulecia i zespołem Rycerzyki

WROsound 2022: Szczyl rozdaje autografy WROsound 2022: Szczyl rozdaje autografy

***

Na "Klubotekę" z festiwalu WROsound - w sobotę (15.07), o godz. 21.00 - zaprasza Adam Smolarek.

kul

Czytaj także

RAU. Jak "Mistrz sztuki" został kompozytorem muzyki filmowej?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 13:20
- Oglądając filmy, często bardziej skupiam się na ścieżce dźwiękowej niż na fabule. Dlatego komponowanie muzyki filmowej z jednej strony daje mi dużo radości, a z drugiej - jest wyzwaniem - mówi RAU, czyli Tomasz Rałowski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siostrzana czułość i siła kobiet. Rosalie. i Chloe Martini

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 16:00
Ich relacja kształtowała się przez lata, a każdy jej etap wyznaczał nowy krążek. - Pierwszy numer zrobiłyśmy na "Flashback", potem zdalnie pracowałyśmy nad "iDeal". Trzy lata temu weszłyśmy do studia i rozpoczęła się zupełnie nowa przygoda: "Motherlode" - opowiadają Rosalie. i Chloe Martini.
rozwiń zwiń