Polski mistrz świata: slalom w windsurfingu to Formuła 1 na wodzie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:58
W tym sporcie, poza "trzymaniem się trasy" obowiązuje niewiele reguł. Bywa więc niebezpiecznie, ale także brutalnie. - Trzeba mieć siłę zapaśnika, ale równowagę gimnastyka - mówi Maciej Rutkowski, mistrz świata.
Audio
  • Maciej Rutkowski opowiada o swojej miłości do windsurfingu, treningach, zawodach i przygotowaniach do nich (Czwórka/Co was kręci)
Maciej Rutkowski
Maciej Rutkowski Foto: Bartek Jankowski

W 2006 roku nie mając jeszcze 15 lat Maciek został Mistrzem Świata Juniorów. Rok później powtórzył swój sukces, a od 2010 roku startuje już w kategorii Seniorów, gdzie na stałe zapewnił sobie miejsce w Pucharze Świata PWA jako jedyny Polak.

W zawodach w tym sporcie żaden start nie jest taki sam. Trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu i czasie, a tego nie da się opanować. Lata treningów pozwalają jedynie wykluczać błędy

Prywatnie sportowiec jest wielkim fanem Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters, Pearl Jam, Nirvany i wszelkiego rocka, Jaya-Z, filmów Quentina Tarantino i Guya Ritchie'ego oraz książek Harlana Cobena i Jeffrey'a Deavera.

W Czwórce opowiedział o nowoczesnym sprzęcie, który będzie niebawem do dyspozycji polskich windsurferów, o tym jak przygotowuje się do zawodów i tłumaczył, dlaczego dobrze, gdy w sporcie nie ma reguł.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Maciej Rutkowski (mistrz świata w windsurfingu)

Data emisji: 14.06.2015

Godzina emisji: 16.00

kd/tj

Czytaj także

Nurkowanie - sport, w którym bariery nie istnieją

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 12:00
- Ludzie, którzy na co dzień nie widzą, nie słyszą, albo nie chodzą, pod wodą radzą sobie nierzadko lepiej niż ich pełnosprawni koledzy - mówi Joanna Hereta ze stowarzyszenia "To ma sens".
rozwiń zwiń