Polskie Radio
Section05
nurkowanie

Czy Monument Yonaguni to pozostałości zaginionej cywilizacji?

Wysepka Yonaguni znajduje się pomiędzy Okinawą a Tajwanem. Zawsze zachwycała okalająca ją piękna błękitna woda, mimo to nie stanowiła wielkiej atrakcji turystycznej. Aż do końca lat 80. XX w. kiedy odkryto w pobliżu tej wyspy, na głębokości ok. 15 metrów, niezwykłe formacje skalne przypominające zatopione miasto olbrzymów. Czy naprawdę, jak twierdzą niektórzy, to ślady zaginionej cywilizacji?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA odkrycia i ciekawostki Tajwan nurkowanie Witold Lazar Trójka

Premiera Witkowscy. Skaczą, wspinają się i pomagają [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Katarzyna Witkowska od kilkunastu lat jest skoczkiem spadochronowym i instruktorem. Uczestniczyła w biciu rekordu Polski przez formację spadochronową Stratosfera. Jej partner – Tomasz Witkowski również skacze ze spadochronem i prowadzi szkolenia, a także jest ratownikiem TOPR oraz dyrektorem Aeroklubu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska nurkowanie STYL ŻYCIA Nepal góry wspinaczka Tatry skoki spadochronowe

Poszukiwacz przygód i skarbów. Sławomir "Makaron" Makaruk

Sławomir "Makaron" Makaruk to poszukiwacz przygód, nurek głębinowy i jeden z największych autorytetów w dziedzinie jazdy samochodami terenowymi. Trójkę zna doskonale, współtworzył audycję "Trójka przekracza granice". W "Sportowej Trójce pod Księżycem" opowiedział o sobie, swoich początkach w świecie eksploracji podwodnej i odkrywaniu nieznanych lądów.
Zobacz więcej na temat:  nurkowanie woda oceany Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz statek Trójka społeczeństwo