Karolina Winkowska: z kite'em kochamy się z wzajemnością

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 13:30
- Wychowałam się w rodzinie uzależnionej od żeglarstwa, sama uległam kitesurfingowi. Trenuję już 12 lat i teraz to jest całe moje życie - opowiada Karolina Winkowska.
Audio
  • Karolina Winkowska o tym jak osiągnąć mistrzostwo w kitesurfingu (Co Was Kręci/Czwórka)
Karolina Winkowska przyznaje, że kocha uprawiać wszystkie sporty wodne - surfing, wake boarding, windsurfing, żeglarstwo. Ale zawodowo wierna jest kiteowi (zdj. ilustracyjne)
Karolina Winkowska przyznaje, że kocha uprawiać wszystkie sporty wodne - surfing, wake boarding, windsurfing, żeglarstwo. Ale zawodowo wierna jest kite'owi (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/Counselling/dom. publiczna

Winkowska jest trzykrotną zdobywczynią Pucharu Świata w kitesurfingu w konkurencji freestyle. Zdobyła także tytuł Mistrzyni Globu. - Żeby odnosić sukcesy w sporcie trzeba dostrzegać swoje błędy. Noga każdemu może się powinąć. Ważne, by nauczyć się wyciągać wnioski z porażek - przekonuje gość Czwórki i podpowiada, jak i gdzie rozpocząć przygodę z kitesurfingiem. Zdradza także, dlaczego podróże samolotem przyczyniają się do jej sukcesów, a chłopcy - wręcz odwrotnie...

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Karolina Winkowska (kitesurferka, autorka bloga "Kite is my life")

Data emisji: 28.08.2016

Godzina emisji: 11.10

kul/ei

Czytaj także

Kitesurfing. "W życiu pozwól sobie na odlot"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 14:50
- Pokochałem kitesurfing w tej najprostszej formie i nie chciałem uprawiać go zawodowo. Potrzeba rywalizacji pojawiła się znacznie później - opowiada jeden z najlepszych kitesurferów w Polsce Wiktor Borsuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kris Kolanus - nasz człowiek w highdivingu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 15:40
- Skok do wody z 27 metrów trwa około 3 sekundy. Trzeba go przetrwać i przeżyć. A w między czasie zrobić jeszcze kilka salt w pozycji łamanej, z półobrotem - opowiada highdiver Kris Kolanus.
rozwiń zwiń