Kitesurfing. "W życiu pozwól sobie na odlot"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 14:50
- Pokochałem kitesurfing w tej najprostszej formie i nie chciałem uprawiać go zawodowo. Potrzeba rywalizacji pojawiła się znacznie później - opowiada jeden z najlepszych kitesurferów w Polsce Wiktor Borsuk.
Audio
  • Kitesurfing. Opowieść o miłości do deski ze spadochronem (Co Was Kręci/Czwórka)
Kitesurfing na Filipinach
Kitesurfing na FilipinachFoto: Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0/Anastasia Zhebyuk

Dziś gość Czwórki jest m.in. siedmiokrotnym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie, zajmuje także wysoką lokatę w rankingach światowych. I choć za nic nie zrezygnowałby ze swojej pasji, przyznaje, że codzienne życie zawodowego kitesurfera wcale nie jest "łatwe, lekkie i przyjemne". - Są takie momenty, w których ciężko jest się zebrać do kupy. Zdarzają się kontuzje, czasami traci się motywację - mówi. - Ale za każdym razem, kiedy przezwycięża się chwile słabości, jest duma - dodaje.

O swoim życiu kitesurfera Wiktor Borsuk nakręcił film "W pogoni za wiatrem". W rozmowie z Hanną Dołęgowską opowiada o szczegółach tego przedsięwzięcia, o najbardziej wietrznym wybrzeżu na świecie oraz o tym, dlaczego wafle ryżowe czasami ratują mu życie.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Wiktor Borsuk (kitesurfer)

Data emisji: 26.06.2016

Godzina emisji: 11.00

kul/mc

Czytaj także

Euro 2016. Czy nogi są ważniejsze od głowy?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 13:00
- Panuje taka opinia, ale nie do końca się z nią zgadzam - mówi fizjoterapeuta Zbigniew Wroński i wyjaśnia, co to znaczy, że piłkarze na murawie dają z siebie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windsurfung. Polacy mają się czym pochwalić!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 12:00
W Hiszpanii odbyły się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w windsurfingu. 23-letni Maciej Rutkowski z Ustki zakończył rywalizację na bardzo dobrym 11. miejscu w klasyfikacji końcowej.
rozwiń zwiń