Anna Maria Gańczarek-Rał: będąc w aucie czuję radość

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 12:44
Na krajowych torach wyścigowych pojawiła się nowa twarz. W mistrzostwach Polski zadebiutowała Anna Maria Gańczarek-Rał - od razu wywalczyła mistrzostwo w swojej klasie. 
Audio
  • Anna Maria Gańczarek-Rał opowiada o swojej miłości do motosportów (Co Was kręci/Czwórka)
Anna Maria Gańczarek-Rał
Anna Maria Gańczarek-Rał Foto: Nika Okuneva/mat.pras.

- Zawsze lubiłam jeździć, bardzo czekałam, żeby móc zrobić prawo jazdy. Gdy pojechałam na tor, Tor Poznań, to była to miłość od pierwszego wejrzenia - opowiada w Czwórce Anna Maria Gańczarek-Rał. - Nie mogłam się doczekać kolejnego wyjazdu na tor. Zrobiłam licencję, a dziś wykorzystuję ją do startów w wyścigach samochodowych - dodaje. 

Auto i tor wyścigowy to jedne z nielicznych miejsc, w których potrafię się na 200 procent skupić. Wyzwala to pokłady emocji, których wcześniej nie odczuwałam Anna Maria Gańczarek-Rał

Dziś grono bliskich znajomych Anny Marii Gańczarek-Rał nie dziwi się jej pasji. Nawet mama, która na początku się martwiła, dziś jest zadowolona.

- W mistrzostwach Polski w swojej klasie rywalizowałam z kobietami i mężczyznami - opowiada zawodniczka. - Startowałam w dywizji narodowej, w klasie II. Są to samochody o pojemności do 2000 cm3, z niewielką ilością modyfikacji - wyjaśnia. 

Nie jest tajemnicą, że świat motosportu to też świat dużych pieniędzy. Anna Maria Gańczarek-Rał przyznaje, że na jej sukces składa się wiele czynników. Jak zabiega o sponsorów? Co zrobi, jeśli na przyszły sezon nie uda jej się zgromadzić budżetu? Jak oceniane są kobiety w motosporcie? Jak swą pasję godzi z codziennymi obowiązkami? O to wszystko zapytał ją Mateusz Fusiarz. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna DołęgowskaMateusz Fusiarz

Gość: Anna Maria Gańczarek-Rał (zawodniczka motosportów)

Data emisji: 23.12.2018

Godzina emisji: 11.07

pj

Czytaj także

Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emil Juszczak: w Maladze tor był szybki i skakalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 12:57
Emil Juszczak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Super Enduro Juniorów. Pokonał 5 niełatwych rund, tę w Maladze wspomina najlepiej. 
rozwiń zwiń