Emil Juszczak: w Maladze tor był szybki i skakalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 12:57
Emil Juszczak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Super Enduro Juniorów. Pokonał 5 niełatwych rund, tę w Maladze wspomina najlepiej. 
Audio
  • Emil Juszczak i Paweł Kaim opowiadają o Mistrzostwach Świata Super Enduro Juniorów i wyzwaniach jakie na nich czekają (Czwórka/Co was kręci)
Emil Juszczak i Paweł Kaim oraz Mateusz Fusiarz i Hanna Dołęgowska
Emil Juszczak i Paweł Kaim oraz Mateusz Fusiarz i Hanna DołęgowskaFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

- Do Malagi przyjechaliśmy na tydzień przed zawodami. Potrenowaliśmy i wjechaliśmy na tor. Bardzo fajnie mi się na tym torze jechało, był szybki i skakalny - mówi gość Czwórki, zawodnik klubu motorowego BKMF Flow i członek załogi Joniec Team, wicemistrz świata w Super Enduro Junior. - Wspominam najlepiej te zawody - dodaje. 

Jedynym, któremu udało się pokonać Emila był Kevin Glass z Niemiec. Polski zawodnik podkreśla jednak, że ten sezon był dla niego trudny, częste zmiany motocyklów nie sprzyjały jeździe na 100 procent. - Kevin troszkę mi odleciał do przodu z punktami, miałem do niego duży odstęp. Wyścig w Krakowie okazał się przełomowy, mogłem pokazać się z jak najlepszej strony, wskoczyłem na pudło - opowiada Emil Juszczak.

Jakie plany mają Emil Juszczak i jego trener Paweł Kaim na najbliższy czas? Czy zawodnik zdecyduje się na klasę Prestige, co będzie jednoznaczne z przeniesieniem treningów do Hiszpanii? Jak ważny jest trener w sportach motorowych i czy to emocjonujące zajęcie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz

Goście: Emil Juszczak (zawodnik klubu motorowego BKMF Flow i członek załogi Joniec Team, wicemistrz świata w Super Enduro Junior), Paweł Kaim (trener) 

Data emisji: 15.04.2018

Godzina emisji: 11.08

pj

Czytaj także

Tylko dla Orlic. O dziewczynach, które na motorach zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:10
W ubiegłym roku przejechały Himalaje. Przed nimi Kirgistan. - Po latach pracy jako prawnik i kilometrach przejechanych w męskim gronie postanowiłam skrzyknąć dziewczyny i razem z nimi zdobywać świat - opowiada Ola Trzaskowska, organizatorka motocyklowych wypraw "Tylko dla Orlic".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
rozwiń zwiń