Dawid Godziek. Mistrza BMX życie na freestyle'u

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:42
Dawid Godziek to zawodowy rider BMX, najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. W Czwórce zdradził, jak doszedł do tego sukcesu i co jeszcze czeka go w najbliższych startach.
Audio
  • Dawid Godziek o swoich sportowych dokonaniach i planach (Co was kręci/Czwórka)
Dawid Godziek
Dawid GodziekFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Dawid Godziek w sezonie zimowym 2018 wywalczył mistrzowski tytuł X Games na zawodach w Sydney w kategorii BMX Dirt. - Sezon 2018 okazał się najlepszy w mojej dotychczasowej karierze - wspominał w Czwórce. - Teraz mam jeszcze nadzieję, że uda mi się wygrać złoto w USA.

Godziek na BMX wskoczył dopiero w 2011 roku, choć z rowerem związany jest od kilkunastu lat. W ubiegłym roku wraz z ekipą Red Bulla zorganizował "Game of Bike". Na czym polega ta inicjatywa i czy planują ją powtórzyć. 

ZOBACZ TAKŻE Gosia Rdest wystartuje w kobiecej Formule 1 >>>


Power of Mind_Whistler_fot. Bartek Wolinski Red Bull Content Pool_1200.jpg
Szymon Godziek: rower służy mi do przrkraczania granic

Jakie emocje targały zawodnikiem w Sydney, zanim dowiedział się o swojej wygranej i czy spodziewał się takiego sukcesu? Na czym polega inicjatywa Dawida Godźka "Game of bike" - gra zorganizowana wraz z Red Bullem, i jak jeździ się na rowerze przy dźwiękach Etiudy Rewolucyjnej? I co dzieje się na kanale YT "Godziek Brothers", który Dawid prowadzi wraz z bratem Szymonem? Dlaczego ridera ciągnie dziś do pojazdów z silnikami? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie także Piotr Opacian, kajakarz opowiadał o swojej wyprawie dookoła Szkocji. Posłuchaj nagrania całej audycji "Co was kręci", 7.04.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 7.04.2018

Godzina emisji: 11.07

kd/kul

Czytaj także

Szymon Godziek: rower służy mi do przekraczania granic

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 14:48
Szymon Godziek specjalizuje się w najbardziej ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego. - Jazda na rowerze w takim wydaniu polega na tym, że przełamujemy granice i próbujemy być lepszym - opowiada sportowiec.
rozwiń zwiń