Konrad Dąbrowski. Na drodze do nieprzeciętności

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 13:20
Ma 19 lat, a za sobą pierwszy start w rajdzie Dakar 2021. Mistrz Polski Juniorów w Cross Country Konrad Dąbrowski jest jednym z jurorów w tegorocznej odsłonie plebiscytu Czwórki - Nieprzeciętni 2021.
Konrad Dąbrowski
Konrad Dąbrowski Foto: arch. prywatne

Zobacz
Nieprzecietni 1200.png
Nieprzeciętni 2021 - serwis specjalny

- Dla mnie nieprzeciętni są ludzie, którzy wkładają dużo pracy w to, co robią i widać w nich pasję. Podziwiam nieustępliwość w ich działaniu, nieugiętość w dążeniu do realizacji marzeń - mówi gość Czwórki. - Nieprzeciętnym jest ten, który dedykuje swoje życie czemuś, co uważa za słuszne. I to wcale nie musi być sport.

Posłuchaj
11:03 CZWÓRKA CWK - konrad dabrowski 11.04.2021.mp3 Nieprzeciętność według Konrada Dąbrowskiego (Co Was kręci/Czwórka) 

Zobacz
Łukasz Polikowski small.JPG
Łukasz Polikowski: nieprzeciętność to nietuzinkowość

Ściganie się w rajdach cross country na motocyklu to jego największa pasja, ale Konrad Dąbrowski lubi też uprawiać inne sporty - jeździ na snowboardzie, wakeboardzie i na rowerze. - Na swojej drodze często spotykam ludzi nieprzeciętnych, bardzo podziwiam to, co robi Szymon Godziek, czyli juror ubiegłorocznej odsłony Nieprzeciętnych - mówi motocyklista. - Nieprzeciętni są także moi bliscy, którzy wspierają mnie w mojej pasji, choć wiem, że się o mnie martwią. Nieprzeciętny jest mój tata Jacek - mechanik, który wkłada bardzo dużo pracy w mój motocykl. Oni wszyscy są niesamowicie waleczni na mojej drodze do nieprzeciętności - dodaje. 

Sprawdź także:

Posłuchaj także
Majki Kowalski, _1200_.jpg
Michał "Majki" Kowalski w kapitule Nieprzeciętnych 2021

W tym roku na Konrada Dąbrowskiego czekają kolejne wyzwania. - Pod koniec kwietnia rozpoczyna się pierwsza runda Mistrzostw Polski Enduro i mam nadzieję, że zdążę z treningami, bo wirus nieco pokrzyżował mi plany. Potem są Mistrzostwa Europy Enduro i Puchar Świata w rajdach, podczas którego wystartuję w rajdzie w Maroku i w rajdzie Abu Dhabi. Po tych startach rozpocznę przygotowania do kolejnego Dakaru - wymienia rozmówca Hanny Dołęgowskiej. - Wszystko wskazuje na to, że ten sezon znów będzie bardzo intensywny i że czeka mnie dużo ścigania.   

Konrad Dąbrowski na mecie Rajdu Dakar 2021 - DUUST RALLY TEAM / Adam Starzyński Coach

Posłuchaj też
19-latek ma już na koncie wiele sukcesów Konrad Dąbrowski 1200.jpg
Konrad Dąbrowski o Dakarze: trudniej już nie będzie

Nad przygotowaniami czuwa trener Konrada - Adam Starzyński. - To kolejna nieprzeciętna postać w moim życiu, której we wszystkim się słucham - przyznaje gość Czwórki. - Najważniejszym treningiem jest oczywiście jazda na motocyklu, do tego rower i siłownia, bo na starcie Dakaru 2022 chciałbym być trochę większy, cięższy i mocniejszy. Dużo ćwiczę i dużo jem. Pizzę pochłaniam wręcz bez ograniczeń - śmieje się Konrad Dąbrowski.   

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Konrad Dąbrowski

Data emisji: 11.04.2021

Godzina emisji: 11.08

kul

Czytaj także

Ewelina Szkudlarek: nie mogę pozwolić sobie na błędy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 14:50
- Nie męczą mnie ani ekstremalna trasa, ani przeszkody, tylko stres. Na każdych zawodach, co oczywiste, chcę wypaść jak najlepiej - deklaruje Ewelina Szkudlarek, zawodniczka Enduro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tadek "Taddy" Błażusiak. Milczy o nim Polska, wielbi go świat

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:50
W jednym z serwisów VOD pojawił się dokument, który powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy gdy słyszą "111" to myślą o gościu, który robi na motocyklu takie rzeczy, że tysiące ludzi zdzierają sobie dla niego gardła. TB111 - to Taddy - Tadeusz Błażusiak. 
rozwiń zwiń