Enduro MTB Akademicki Puchar Polski - dla doświadczonych i początkujących

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 13:40
Świeradów Zdrój to znane miejsce fanom enduro raicingu. To tam w dniach 26-27 czerwca odbędzie się Enduro MTB Akademicki Puchar Polski. Wydarzenie patronatem medialnym objęła Czwórka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Dewald Kirsten

Mat pras Szymon Godziek Fot Piotr Jurczak dirt6 1200.jpg
Rowerowe "loty w kosmos". Szymon Godziek na DarkFEST

-Enduro kolarskie odbywa się w trudnym górskim terenie. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z kolarstwem grawitacyjnym obawiają się startu w zawodach i stąd nasz pomysł, żeby delikatnie i bez zbędnego stresu mogli wejść w ten świat i zobaczyć czym jest to enduro - mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. - Stąd pojawił się pomysł podziału zawodów na Pro i Hobby.


Posłuchaj
08:01 Czwórka/ Co Was Kręci - enduro patronat 06.06.2021.mp3 O zawodach Enduro MTB Akademicki Puchar Polski 2021 rozmawiamy z organizatorem Grzegorzem Miedzińskim (Co Was Kręci/Czwórka)

 

26 czerwca uczestnicy zawodów będą pokonywać specjalnie wyznaczone górskie trasy. - Nie są to zwykłe trasy dostępne dla każdego. Zadbaliśmy o ich różnorodność, będzie dużo naturalnych singli i dużo zwierzęcych ścieżek - tłumaczy gość audycji. - Oczywiście trasy zostały przez nas przygotowane i przetestowane. Zawodnicy mogą się spodziewać dużo natury i sporo odcinków krętych.

Patronaty Czwórki ZOBACZ WIĘCEJ >>>

W zawodach Enduro MTB Akademicki Puchar Polski zarejestrował się już prawie komplet uczestników. W dalszym ciągu można zgłaszać się go grupy Pro. Ta grupa będzie miała do przejechania wszystkie odcinki specjalne, zaś grupa Hobby przejedzie o jeden, najtrudniejszy odcinek specjalny, mniej. 


Posłuchaj także:


kolarstwo grawitacyjne 1200 rower.jpg
Otwarcie sezonu na Kazurce. "Weekend latania na rowerach"

Jak mówi organizator program drugiego dnia zawodów zapowiada się interesująco. - W zeszłym roku nie udało nam się zorganizować zawodów, więc w tym roku będzie ciekawie - opowiada. - Drugi dzień zawodów będzie bardzo bogaty, zaplanowano m.in. wycieczki z przewodnikami, będzie możliwość przeprowadzenia testów samochodów, a gwoździem programu na niedzielę jest mini wyścig dla dzieci.

Źr. Facebook/ Enduro MTB Series

Grzegorz Miedziński podkreśla, że wiele osób bierze udział w zawodach ze względów towarzyskich, żeby spotkać się ze znajomymi, porywalizować i wspólnie spędzić czas na rowerze i na łonie natury. - Kwestie nagród są drugorzędne, jednak oprócz medali i nagród które otrzymają zwycięzcy, odbędzie się losowanie wśród pozostałych uczestników zawodów nagród dodatkowych o wartości od 1 tys. do 2 tys. zł - zdradza na antenie Czwórki.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Grzegorz Miedziński (organizator Enduro MTB Akademicki Puchar Polski) 

Data emisji: 06.06.2021

Godzina emisji: 11.40

aw

Czytaj także

Szymon Godziek: wyszedłem z kontuzji, znów chcę latać

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 13:40
Szymon Godziek jest najbardziej rozpoznawalnym i utytułowanym polskim zawodnikiem w rowerowym freeridzie. Jego wyczyny możemy podziwiać m.in. podczas serii FMB World Tour i kultowego Red Bull Rampage.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerowy szał  w kinie – "Accomplice" i "Return to Earth"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 14:39
Dwie superprodukcje dla miłośników rowerowych ewolucji. Projekcja filmów "Accomplice" i "Return to Earth" z udziałem najlepszych mistrzów downhillu już 21.10.2020 w sieci Multikino. Pokazy odbędą się pod patronatem Czwórki.  
rozwiń zwiń