SnowFest 2022. Tak latali snowboardziści i narciarze

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 14:59
SnowFest to dwa wieczory pełne nie tylko najlepszej muzyki, ale także sportowych emocji. - Warunki początkowo były trudne, ale potem pogoda zaczęła sprzyjać - podkreślał w rozmowie z Czwórką tegoroczny zwycięzca, snowboardzista Michał "Brelok" Ligocki. 
Kamil Knop, Michał Brelok Ligocki i Tomasz Wolak na podium
Kamil Knop, Michał "Brelok" Ligocki i Tomasz Wolak na podiumFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

SnowFest 2022 Powered By Tauron to święto muzyki oraz sportu w Szczyrku. 4 i 5 marca 2022 roku po raz kolejny ściągnęło do miasta tłumy miłośników niebanalnych brzmień, dobrej zabawy, sportowych akrobacji, a także pysznego jedzenia. Zimowa stolica Polski nie tylko słynie z najlepszych zjazdowych tras narciarskich, bogatej bazy noclegowej, interesującej i zróżnicowanej kultury regionalnej, ale teraz także może poszczycić się stworzeniem idealnych warunków do rozwoju tak dużych festiwalowych marek jak SnowFest.

W piątek na skoczni skakali snowboardziści - tu w zawodach zwyciężył Michał "Brelok" Ligocki. Kolejni byli Kamil Knop i Tomasz Wolak. - Na początku było mi trudno, twardo. Potem jednak zaczął padać śnieg, warunki się poprawiły. Poczułem flow i trochę więcej pewności siebie, zrobiłem kilka tricków, które zostały docenione przez sędziów. Obiekt był wymagający i wybijał z rytmu, ale znalazłem na niego sposób - mówił mistrz. Jak podkreślał, specyfika SnowFestu polega m.in. na tym, że między zawodami można się "wychillować". - To połączony festiwal muzyczny i sportowy, więc między kwalifikacjami można posłuchać muzyki, teraz był m.in. Łona - wspominał.  

W sobotę wysoko latali narciarze. W zawodach we freeskiingu wygrał Kacper Zwijacz, który w rozmowie z Czwórką opowiadał o swoich doświadczeniach. - Miałem trzy skoki dobrze wylądowane, czwarty był loterią - czy mnie wywróci, czy nie. Zaryzykowałem i udało się - wspominał zwycięzca. Podium w tych zawodach dopełnili Szczepan Karpiel-Bułecka i Robert Szul.

Czytaj także:

Na SnowFeście cichym bohaterem były też przepiękne hopy. Przez trudne warunki atmosferyczne konieczne było regularne naśnieżanie stoków. - Zbudowaliśmy skocznię, która składa się z dwóch sekcji, pierwsza to drop, a druga to skocznia bigger, która ma 12 metrów "stołu", czyli na której trzeba zrobić 14 metrów przelotu - tłumaczyli shaperzy z firmy "Woda sodowa". - Pogoda utrudniała zawodnikom skoki, bo świeży śnieg nie pozwala rozwinąć prawidłowej prędkości, ale poradziliśmy sobie - wspominali.

Posłuchaj
09:29 czwórka cwk 2022_03_06-11-09-57.mp3 Wspominamy SnowFest 2022. Rozmowy ze zwycięzcami zawodów i shaperami (Co was kręci/Czwórka) 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska, Jeremi Angowski

Data emisji: 06.03.2022

Godzina emisji: 11.32

kd