Kacper Dudzic w hard enduro: przede mną kolejne wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 12:11
Zawodnik z Rabki-Zdroju ma dopiero 22 lata, na koncie kilka ważnych startów, a w Pucharze Juniorów zajmuje piąte miejsce. - Przede mną kolejne sportowe wyzwania - zapowiadał Kacper Dudzic w rozmowie z Czwórką.
Kacper Dudzic
Kacper DudzicFoto: Archiwum prywatne

W Pucharze Juniorów - wyścigu w Austrii z udziałem 2 tysięcy zawodników - zajął 124. miejsce, a wśród Polaków był 4. - Rodeo to był mój pierwszy start, w którym udział brały także wszystkie największe legendy tego sportu - wspominał Kacper Dudzic w rozmowie z Czwórką. Jak podkreślał, z dotychczasowych startów wyciągnął wnioski i będzie się starał walczyć w przyszłości jeszcze skuteczniej. 

Jeździ w super i hard enduro, a także w enduro. - Najlepiej czuję się zdecydowanie w Hard Enduro. Trenuję najwięcej tej właśnie odmiany, idzie mi to także najlepiej - podkreślał sportowiec. - Trenując w ostatnim czasie, nie jeździłem na motocyklu dla zabawy, tylko bardzo się do tego przykładałem. To dało wymierny efekt - podkreślał. Jak wspominał, wśród tegorocznych startów najbardziej podobało mu się na trasie w Serbii. - Po prostu jedziesz ponad 100 kilometrów przed siebie i nie wiesz, co się wydarzy - mówił sportowiec - To było najciekawsze. 

Źr. Youtube/Enduro DKA

Najbliższa okazja do kolejnych dużych startów nadarzy się już 10 grudnia w trakcie pierwszego przystanku super enduro w Krakowie. - W przyszłym roku będę startował w czterech rundach mistrzostw świata. Pierwsza także będzie w Serbii - wyliczał. Kacper Dudzic pojawi się także na trasie w Austrii, we Włoszech i w Niemczech.

Posłuchaj
08:06 czwórka dudzic_PR4_AAC 2022_11_27-11-32-23.mp3 O swoich startach i planach zawodowych opowiada Kacper Dudzic (Co Was kręci/Czwórka) 

Starty będą zorganizowane zarówno w plenerze, jak i pod dachem. - W plenerze ważne jest doświadczenie. Jeśli przejechało się już kilka zawodów na nawigacji, wiadomo, jak z niej korzystać, a to na pewno przyspieszy drogę - tłumaczył sportowiec. Jak podkreślał, w hali jeździ się zupełnie inaczej. - W żadnym wypadku jednak nie wolno się tu poddawać, cokolwiek by się nie działo - mówił sportowiec. 

 ***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Kacper Dudzic

Data emisji: 27.11.2022

Godzina emisji: 11.40

kd/kor

Czytaj także

Natalia Niedźwiedź - Polka po prestiżowych zawodach w Innsbrucku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 13:33
Pierwszy raz w historii polskiego freeride’u na zawodach Crankworx w Innsbrucku wystartowała reprezentantka naszego kraju. - To było super przeżycie i efekt wow! - opowiada Natalia Niedźwiedź o swoim udziale w imprezie.  
rozwiń zwiń