X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapitan Krystian Szypka: ścigam się z własnymi słabościami

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 12:50
Zaliczył rejsy m. in. po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym. Teraz kapitan Krystian Szypka obrał kurs na Plymouth i już wkrótce wystartuje w transatlantyckich regatach samotników. A swój udział w regatach zadedykował Małgorzacie Dydek.
Audio
  • Kapitan Krystian Szybka opowiada o regatach Ostar for Dydek (Co Was kręci/Czwórka)
Kapitan Krystian Szypka: ścigam się z własnymi słabościami
Foto: ostar.rwyc.org

Dla żeglarza to duże wyzwanie, bo Ostar, czyli najstarsze transatlantyckie zmagania wymagają przepłynięcia aż 3 tysięcy mil morskich, po wzburzonych falach Atlantyku, dodatkowo na trudnych nawigacyjnie akwenach, nierzadko ryzykując spotkanie z górami lodowymi.

 - Dla mnie te regaty mają w sobie piękno, którego brakuje innym zawodom. Ale to oczywiście moja osobista opinia - mówi kapitan Krystian Szypka. - Mogą brać w nich udział ludzie tacy jak ja, czyli amatorzy z własnymi łódkami. Ścigamy się ze sobą, z własnymi słabościami, próbujemy sobie coś udowodnić, sami się sprawdzić, a czasami coś odreagować.

Regaty Ostar odbywają się raz na 4 lata i jak dotąd ukończyło je zaledwie siedmiu żeglarzy z Polski.

 - To będzie moje największe dotąd wyzwanie - przyznaje rozmówca Hanki Dołęgowskiej. - Przede mną ponad 20 dni samotnej walki z Atlantykiem, jednym z najtrudniejszych akwenów. Pod prąd, pod wiatr, pod fale. Na pewno będzie ciekawie.

Kapitan szybka popłynie na jachcie "Sunrise", a swój rejs dedykuje przedwcześnie zmarłej koszykarce, Małgorzacie Dydek: - W dzisiejszych czasach szybko zapominamy o wielkich osobowościach, a życie Małgorzaty było tak piękną kartą, że warto ocalić je od zapomnienia.

Posłuchaj całej rozmowy z kapitanem. Nagranie z "Co Was kręci" dołączone jest do artykułu.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla żeglowania nie ma wieku

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 12:00
Rusza kolejna odsłona programu edukacyjnego Energa Sailing. Organizuje go Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Szczegóły i cele programu zdradza na antenie Czwórki Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego, Tomasz Chamera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobądź patent lodowego żeglarza

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 15:40
Polska jest światową potęgą żeglarstwa lodowego. Niestety, w dalszym ciągu nie jest to w naszym kraju zbyt popularna dyscyplina. A szkoda, bo bojery pozwalają usłyszeć jak wieje wiatr przy prędkości 100 km/h.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Kusznierewicz: golf nie jest tylko dla elit

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 08:30
- W golfie nie ma powtarzalności. Gdy gramy w różnych miejscach za każdym razem towarzyszy nam dreszczyk emocji - przekonuje Mateusz Kusznierewicz, żeglarz, który za cel postawił sobie promocję golfa w Polsce.
rozwiń zwiń