Dla żeglowania nie ma wieku

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 12:00
Rusza kolejna odsłona programu edukacyjnego Energa Sailing. Organizuje go Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Szczegóły i cele programu zdradza na antenie Czwórki Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego, Tomasz Chamera.
Audio
Dla żeglowania nie ma wieku
Foto: sxc.hu

– Program na razie obejmie cztery miasta: Warszawę, Olsztyn, Gdynię i Kraków; mam nadzieję, że z czasem będzie zataczał coraz szersze kręgi. W jego ramach organizujemy szkolenia z zakresu żeglarstwa – opowiada Tomasz Chamera. – Najpierw, dopóki się nie ociepli, będą odbywać się – za darmo – zajęcia teoretyczne, a później przyjdzie czas na pływanie żaglówkami. Następnie planujemy wyjazd na wspólny obóz żeglarski. Finał imprezy odbędzie się w Sopocie; wypełnią go regaty, podczas których każdemu zespołowi będą kibicować nasi laureaci olimpiady w Londynie – dodaje.

Do jakich odbiorców skierowana jest oferta programu Energa Saling? Gość "Poranka OnLine" wyjaśnia, że program ma zachęcić do nauki żeglarstwa dzieci w wieku od 6 do 9 lat. – To zdecydowanie najlepsza pora na rozpoczęcie tej przygody – zwłaszcza, jeśli ktoś chciałby zostać żeglarzem zawodowym. Ale żeglować można w każdym wieku. Dziewięć lat temu w olimpiadzie w Atenach wzięli udział dwaj żeglarze ze Stanów Zjednoczonych; każdy z nich miał… 84 lata. Warto więc próbować…

Organizaorzy chcą, by w programie wzięło udział po 100 dzieci z każdego regionu Polski. Ale, jak zapewniają, jeśli ochotników będzie więcej, też sobie poradzą. – A może się tak okazać, bo zgłoszeń napływa bardzo dużo – wyjawia Tomasz Chamera.

Dowiedz się więcej o akcji, słuchając nagrania rozmów z audycji "Poranek OnLine".

(mk)

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT żeglarstwo
Czytaj także

Sport to produkt. Nauczmy się go sprzedawać

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 10:40
Co roku poznajemy najlepszych polskich sportowców, ale niewiele wiemy o samym sportowym biznesie. Mają to zmienić The Champ Awards, czyli wyróżnienia przyznawane w konkursie polskich kampanii sportowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport poprawia kondycję i umacnia rodzinne więzi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 10:40
Uprawiając sport dbamy o zdrowie i budujemy więzi rodzinne. Z takiego założenia wyszli pomysłodawcy portalu Sportowa Rodzina i stworzyli platformę, na której mamy, ojcowie, babcie i wujostwo wymieniają się sportowymi doświadczeniami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kajetanowicz, Baran: chcemy po raz 4. zostać mistrzami Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:22
Pierwszy sukces w tym roku mają już za sobą. Po starcie w rajdowych mistrzostwach Europy, w Austrii, duet Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zajął szóste miejsce wśród znakomitych, utytułowanych załóg. Przed nimi, już za kilka tygodni, Rajd Świdnicki.
rozwiń zwiń