Psychoanioły z Dublina i słynny cień Marilyn Monroe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 18:00
Gościem niedzielnej "Kontrkultury" będzie Łukasz Stec, autor książki "Psychoanioł w Dublinie". Porozmawiamy także o Pauli Strasberg, doradczyni Marilyn Monroe, która - podobno - sterowała całą karierą aktorki.
Marilyn Monroe
Marilyn MonroeFoto: PAP/ Starstock/Photoshot

Łukasz Stec stworzył zabawną, przepełnioną ironią i czarnym humorem opowieść o życiu młodych ludzi w Dublinie. Jej bohaterami są Polacy, Czesi, Meksykanie, Turcy, Irlandczycy, ale także postaci z zaświatów i pewien lubujący się w filozofii kot - wszyscy tak samo bezradni wobec figli, jakie płata im rzeczywistość. Autor kreśli wyrazisty portret pokolenia trzydziestolatków - zawieszonych gdzieś pomiędzy życiową stabilizacją, a niefrasobliwym stosunkiem do związków i kariery. W niedzielne popołudnie pisarz opowie o "Psychoaniele w Dublinie".

Zobacz także: Marilyn Monroe - kobieta nieodkryta i niezrealizowana <<<

Dowiemy się także, kto tak naprawdę stał za oszałamiającą karierą Marilyn Monroe i kim była Paula Strasberg, znana jako "ciało doradcze" legendarnej aktorki. Podobno Paula była przy Marilyn na każdym planie filmowym, podczas kręcenia wszystkich zdjęć. A aktorka, zamiast słuchać reżysera, dostosowywała się tylko do jej uwag.

Na niedzielą "Kontrkulturę" zapraszamy już 7 lipca, od godz. 12.00 do 14.00!

(kd/czwórka)

Czytaj także

Aleksandra Radwańska: nie wyobrażam sobie życia bez muzyki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 12:00
Piszą o niej "młoda, ambitna, spontaniczna i z tupetem". Nie lubi chodzić na kompromisy, marzy o malarstwie i kocha muzykę. Każdą. Swoją przyszłość wiąże jednak z aktorstwem. - To zawód pełen mistycyzmu - mówi w Czwórce Aleksandra Radwańska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Więcławek: nie lubię bankietów, wolę plan filmowy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 19:00
Aktor Mateusz Więcławek, choć wciąż jest młody, już zdążył zagrać w kilku naprawdę poważnych, dużych produkcjach. Widzowie mogli go oglądać m.in. w "Obietnicy" w reżyserii Anny Kazejak, a także w "Czerwonym Pająku" Bartosza Konopki. Niebawem wejdzie w wielki świat polskiego showbiznesu.
rozwiń zwiń