Gooral postawił na bardziej klubowe granie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 11:40
W ostatnich miesiącach Gooral zrobił niesamowitą furorę. Jego mieszanka nowoczesnych elektronicznych brzmień z muzyką tradycyjną zyskała tysiące sympatyków.
Audio
  • Gooral na nowym albumie zdecydował się na bardziej nowoczesne granie (Czwórka/Niedzielna sesja)
Wiosna, Gooral
Wiosna, GooralFoto: Tomasz Adamowicz

Producent Gooral i wokalistka Wiosna odwiedzili Tomka Rawskiego w "Niedzielnej sesji". Okazją do wizyty była przede wszystkim premiera nowego albumu artysty "Better Place".

- Kiedyś byłem typem człowieka, który lubił przede wszystkim siedzieć w studiu i pracować, dłubać w nagraniach, nie przepadałem za to za występami na żywo, wychodzeniem do ludzi - zdradza Gooral. - Ostatnio jednak się to zmieniło i granie sprawia mi dużą frajdę. Cieszę się, że to widać.

ZOBACZ - Gooral live w Czwórce<<<

W niezwykle entuzjastycznie przyjmowanych przez fanów i media koncertach, producentowi towarzyszy Wiosna. Była ona również obecna w pracach studyjnych nad nową płytą.

- Zawsze chciałem występować razem z wokalistką, mieć wokal do swoich nagrań. Skontaktowała się ze mną Wiosna i podjęliśmy współpracę, tak po prostu wyszło - krótko wyjaśnił ten temat artysta.

okładka
okładka płyty "Better Place"

Gooral wciąż sięga w swojej muzyce do elementów folku i etno. Chociaż stawia na nowoczesne brzmienia, nurty, nie brakuje w jego twórczości odwołań do tradycji. Na nowym albumie proporcje przechylają się znacznie właśnie w stronę grania klubowego.

- Ja mam korzenie w muzyce klubowej, elektronicznej, ale chciałem ją wzbogacić o elementy góralaszczyzny, dodać do niej coś wyjątkowego. Na początku myślałem, że będą to właśnie tylko elementy, będzie ona okraszała te nowe brzmienia, a tymczasem wyszło tak, iż stała się ona motywem przewodnim. Teraz jednak postanowiłem, że chcę pójść właśnie w to klubowe granie, ono mnie lepiej wyraża.

Płyta "Better Place" od tygodnia dostępna jest w sklepach. Czwórka objęła patronat nad tym wydawnictwem.

(ac/pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka folk MUZYKA
Czytaj także

United States of Beta: zarażamy jazzem i muzyką świata

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 08:00
- Udział w projekcie United States of Beta pozwolił mi połączyć etniczne inspiracje z jazzem - mówi Michał Rudaś. - Praca z jazzowym trio była ciekawym doświadczeniem, cieszę się, że mogłem się zmierzyć z takim wyzwaniem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gooral i "BETTER PLACE"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 20:00
Premiera długo oczekiwanego, najnowszego albumu studyjnego Goorala.
rozwiń zwiń