Paula & Karol: nabraliśmy nowego oddechu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:23
- Zespołowo gramy więcej i trochę w innym składzie. Dołączył do nas ponownie Igor Nikiforow, nasz pierwszy perkusista - mówiła Paula w Czwórkowej "Niedzielnej sesji". - Zmieniły się nasze próby. Igor każe nam ćwiczyć - żartował Karol.  
Audio
  • Paula & Karol i ich najnowszy krążek "Our Town" (Niedzielna sesja/Czwórka)
Paula  Karol
Paula & Karol Foto: materiały promocyjne/archiwum artystów

Osiem lat temu zawojowali warszawską scenę niezależną, a teraz wydali już swój czwarty krążek "Our Town", który w dniach 12-18 czerwca jest Czwórkową "Płytą tygodnia". W rozmowie z Tomaszem Rawskim Paula i Karol opowiadali nie tylko o tym, jak nad nią pracowali ale także o przebudowie zespołu. - Teraz gramy ze Staszkiem Wróblem na basie i Krzyśkiem Pożarowskim na gitarze akustycznej - mówiła Paula. - Jest też wspomniany Igor, multiinstrumentalista, który gra nie tylko na bębnach, ale także na klawiszu i na bębnach - dodała.

A co na płycie "Our Town" fani Pauli & Karola znajdą muzycznie nowego? - Zaczęliśmy szukać innych rozwiązań. Tak jak wcześniej piszemy z Paulą piosenki, ale staramy się, żeby teraz było inaczej, szerzej - tłumaczył Karol. -  Igor wdrożył się w naszą muzykę. Wcześniej niż zazwyczaj dodaje coś od siebie - wspomniała Paula.

Słuchając nagrania audycji dowiecie się także, jak to jest ciągnąć na poważnie kilka zajęć, dlaczego "Our Town" jest dla Pauli & Karola nowym etapem oraz jak brzmią wybrane utwory z ich nowego albumu.

Zapraszamy też do wysłuchania całości "Niedzielnej sesji" z 11.06.2017: 1. godzina <<<; 2. godzina <<<

***

Tytuł audycji: Niedzielna sesja

Prowadzi: Tomasz Rawski

Goście: Paula & Karol

Data emisji: 11.06.2017

Godzina emisji: 20.14

jsz/kd

Czytaj także

Stefski & Hutch: gramy to, na co mamy ochotę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 11:30
W "Będzie głośno!" rockowy duet Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, pokazał, jak połączyć alternatywę, klasyczne piosenki rockowe i dziwne muzyczne pomysły różnego pochodzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins: kariera niekoniecznie mnie dotyczy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:49
- Dla mnie to słowo na wyrost, kojarzy mi się z czymś wielkim - mówi w Czwórce wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jaka jest historia powstania piosenek jej najnowszej EP-ki, którą zapowiada singiel "Save me Boy"?    
rozwiń zwiń