Joanna Lacher z solowym debiutem "Królowa Lasu". "To była naturalna kolej rzeczy"

Jej głos wybrzmiewa w soundtracku gry "Wiedźmin 3 - Dziki Gon". W 2016 roku miała ciężki wypadek samochodowy, ale nie poddała się i dziś powraca z solowym krążkiem jako "Królowa Lasu".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/NisanatStudio
O Audycji
Tytuł Joanna Lacher z solowym debiutem "Królowa Lasu"
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

- Klocki w moim życiu same się ułożyły. Już przed wypadkiem dochodziły do mnie głosy, że powinnam zacząć solową karierę, ale wówczas nie chciałam tego robić. Potem, po wypadku rozeszły się moje drogi z zespołem, w którym grałam, nie rozstaliśmy się w przyjaźni, ale stało się to w sposób naturalny - wspominała Joanna Lacher. Potem, podczas nagrywania solowych numerów jej drogi zeszły się z Michałem Niecikowskim, tworzącym na co dzień pod pseudonimem Red Sun Rising, odpowiedzialnym na jej krążku m.in. za elektronikę, ale także za produkcję.

ZOBACZ TAKŻE Oblicza folku według Mariusza Kuczewskiego >>>

Płyta Joanny Lacher osadzona jest głęboko w klimatach muzyki folkowo-etnicznej, ale z domieszką współczesnej elektroniki. Na krążku "Królowej Lasu" znalazły się utwory autorskie, pieśni kurpiowskie z charakterystycznym dla niej rockowym pazurem, przyśpiewy z różnych regionów słowiańszczyzny. Krążek ukazał się nakładem olsztyńskiego wydawnictwa Ermland Productions, a wśród gości usłyszymy m.in. muzyków, którzy opuścili Percivala razem z wokalistką, ale także m.in. Kamil Rogiński, znany z Orkiestry Rivendell, ale także Moskwy czy R.U.T.A, ale i Lelek.

Opowiadała także o swoim dochodzeniu do zdrowia po wypadku i podkreślała, że nie rezygnuje jednak z koncertów. - Chciałabym to robić, ale oczywiście sytuacja jest wyjątkowa, więc na razie rozmawiamy o streamingach - mówiła wokalistka.   

ZOBACZ TAKŻE Współczesna Antonina Krzysztoń. Skrzypcowo-wokalny blues Jolanty Kossakowskiej >>>

Gościem audycji Macieja Szajkowskiego był także Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej, który opowiadał o akcji "Folk w domu". - Muzyka jest nam niezbędna do życia, więc nasza akcja ma na celu zbudowanie pomostu między muzykami a słuchaczami. W sytuacji epidemii i izolacji muzycy znajdują się w wyjątkowo trudnym położeniu, bo koncerty i festiwale zostały odwołane. - tłumaczył w rozmowie z Czwórką. - Dlatego w ramach akcji "Folk w domu chcemy oddać głos artystom. Zaprosiliśmy ich więc do opowiedzenia o tym, jak przeżywają czas izolacji i do zaprezentowania tego, co udało im się stworzyć w domach - tłumaczył.  

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Data emisji: 6.05.2020

Godzina emisji: 00:00

kd

Playlista
Tagi
Playlista