Poradnik: Jak kupować z głową

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 16:57
W Czwórce gościła Wiganna Papina, stylistka, królowa second handów i wyprzedaży. Tylko u nas dowiesz się jak wyrwać niezły ciuch za grosze!
Audio

Moda to temat, w którym zawsze wiele się dzieje. Nowe kroje, modne kolory, piękne pokazy na najsłynniejszych wybiegach świata. Jednak co wtedy, gdy czujemy, że coś musi być nasze, a kosztuje fortunę – fantastyczna sukienka lub szalony kapelusz? Z pomocą przyjdą wyprzedaże i obniżki cen.

- Idea wyprzedaży jest fantastyczna – fajnie, że ktoś wpadł na ten pomysł – mówi Wiganna Papina. Dodaje, że wcale nie jest "wiochą", jeśli idziemy na zakupy gdy firmy wyprzedają swoje stare kolekcje. – Te rzeczy nie są zniszczone, zepsute ani brudne – po prostu kończy się ich seria. I wcale nie oznacza to, że wyszły z mody.

Również osoby z pierwszych stron gazet kochają wyprzedaże. Tylko "zakupy" wyglądają nieco inaczej. – Istnieje niepisana zasada, że niektóre bardzo ekskluzywne sklepy, specjalnie dla gwiazd robią dzień wyprzedaży aż -70% - zdradza tajemnicę Wiganna. – Te osoby dostają tajemnego smsa z hasłem, które mogą wykorzystać konkretnego dnia o konkretnej godzinie.

Sale, sconti, rabatto, rebajas – to tylko niektóre ze słów, które określają tak pożądany stan sklepowych półek. Pamiętajmy jednak, że nie możemy dać się zmylić wszędobylskim hasłom –50%, -70%, kup 1, 2 gratis. Dla zakupów nie można tracić głowy.

Na co uważać, jeśli chcemy zaszaleć na obniżkach?

Na wyprzedaż nie należy wychodzić z określonym postanowieniem. Zazwyczaj kończy się to tak, że chcąc kupić dżinsy, wyjdziemy np. z 5 t-shirtami i 2 sukienkami.

Nie kupujmy rzeczy, w których nie do końca się sobie podobamy, do których nie jesteśmy przekonani, tylko dlatego, że są tanie. – Nigdy tego później nie założymy, bo od początku nam się nie podobało – podkreśla Wiganna.

Warto korzystać z rad innych – po prostu na zakupy zabierzmy przyjaciela lub przyjaciółkę. O pomoc można poprosić także zawodowego stylistę. Zaoszczędzimy wtedy czas i nerwy.

Nie kupujmy butów, marynarek, spodni o specyficznych kształtach. – Jeśli coś jest specyficzne, to znaczy, że jest przyporządkowane do jakiegoś sezonu – tak jak słynne buty z dziobami – mówi stylistka. Po jakimś czasie przestają się podobać. Zamiast dziwnych akcentów i fasonów szukajmy rzeczy klasycznych i ponadczasowych.

To tylko niektóre z doskonałych rad wyprzedażowych. Inne sposoby na udane zakupy znajdziecie w dźwięku z audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: firma mod moda
Czytaj także

Na wyprzedaż warto pójść rano

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 18:01
Jeśli ktoś nie lubi walki, kolejek, tłumu, na wyprzedaży się nie odnajdzie – ostrzega stylistka Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorąca sesja dziewczyny Ronaldo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 17:57
Narzeczona Cristiano Ronaldo - modelka Irina Shayk, wzięła udział w gorącej sesji dla magazynu "Sports Illustrated". Zobacz wideo z planu zdjęciowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artystyczny look, czyli sceniczne kreacje gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2011 16:00
Spiczasty stanik Madonny, suknia z mięsa Lady Gagi, Edyta Górniak w worku po ziemniakach… pomysłowość gwiazd odnośnie stylizacji nie zna granic. Czy to jednak oznacza, że w tej materii wszystko jest dozwolone?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na plażę bez przebieranek

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 12:32
Styliści są zgodni - w modzie "mniej" znaczy więcej. Zasada ta dotyczy także mody plażowej. Szpilki i pełen makijaż na plaży to przesada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O czym należy pamiętać, skacząc z 11. piętra?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 13:24
Planujesz skoczyć z 11 piętra? Uważaj, to może być niebezpieczne… chyba, że zorganizujesz sobie spadochron. Może być… z worków na śmieci. Nasi eksperci na Waszą prośbę policzyli, ile trzeba byłoby ich zużyć.
rozwiń zwiń