Polskie Radio
Section05
Filipiny

Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. W stolicy wstrzymano metro, ewakuowano gmach senatu

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,1 nawiedziło filipińską wyspę Luzon, poważnie uszkadzając szpital i budynki w północnej części wyspy w prowincji Abra. Wstrząsy odczuwalne były także w położonej ponad 400 km na południe od epicentrum stolicy Filipin, Manili. - Co najmniej cztery osoby zginęły, a 60 jest rannych poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w Manili.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT trzęsienie ziemi Azja Filipiny Manila

"Wszystkiego najlepszego" w melodiach z dalekich krain!

Skoro spotykamy się w roku 2022 po raz pierwszy, to nie wypada nie życzyć sobie z tej okazji wszystkiego najlepszego!" - mówi Krzysztof Dziuba, zapraszając nas na muzyczną podróż po Europie, Kaukazie i Azji! Noworoczne i bożonarodzeniowe (wszak obchodzimy dziś Boże Narodzenie obrządku wschodniego!) życzenia sączyły się dźwiękami z Tajlandii, Ukrainy, Gruzji, Indonezji i Filipin.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Krzysztof Dziuba Boże Narodzenie prawosławie Ukraina Gruzja Tajlandia Indonezja Filipiny

Dwójka dziennikarzy z Pokojową Nagrodą Nobla

Filipińska dziennikarka Maria Ressa i rosyjski publicysta Dmitrij Muratow zostali laureatami tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. – Nagrodę otrzymają za działania na rzecz ochrony wolności słowa, która jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju – ogłosiła przewodnicząca gremium przyznającego nagrodę Berit Reiss-Andersen. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo nagroda Nobla Rosja Filipiny pokój dziennikarze wolność prasy wolność słowa Karol Gnat Trójka