Czego jako dzieci baliśmy się w wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 09:33
Każdy z nas choć raz jako dziecko przeżył wakacyjną traumę. Stare, opuszczone kamienice, w których "na pewno straszy", grzybiarz, spotkany przypadkowo w lesie, przeróżne stukoty, gwizdy, szumy, niezidentyfikowane jęki i wycie wiatru…
Audio
  • Czego baliśmy się jako dzieci - rozmowa w Czwórce

Jako dzieci baliśmy się wielu rzeczy. – Kiedyś na wakacjach mieliśmy starszą sąsiadkę z… wąsami. Inny, złośliwy sąsiad powiedział, ze ona zjada krnąbrne dzieci – opowiada jedna z internautek. – Miałam 4 lata i cały pobyt bałam się, że zostanę zjedzona.

Prowadzący Romek Wójcik zwierzył się zaś, że jako dziecko wybił sąsiadom szybę, bo chciał trafić piłką w ich kota. Potem dziadek pospołu z wujkiem dali mu do wiwatu, strasząc legendarną czarną wołgą.

Kolejnymi momentami wakacyjnymi, które bywają okazją do straszenia współtowarzyszy są kolonijne ogniska, podczas których opowiada się "historie zza światów".

Więcej o tym, czego baliśmy się jako dzieci podczas wakacynych wyjazdów, co nas drażniło, a co stało się traumą na dłuuugie lata - słuchaj w rozmowie w "Poranku".

(kd)Zobacz więcej na temat: dzieci

Czytaj także

Pająki już nie straszą?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 06:00
Wbrew utrwalonym poglądom, lęk przed wężami i pająkami może nie być wrodzony - twierdzą naukowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja za pomocą strasznych baśni

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 14:00
Wbrew pozorom dzieci lubią się bać. Jednak w publikacjach dla najmłodszych nie chodzi o wywołanie strachu, tylko o to, by miały one szansę oswoić się z pewnymi zjawiskami, takimi jak śmierć czy zło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osoby z depresją same pogarszają sobie nastrój

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 12:00
To dlatego, że depresja wiąże się z automatycznym napływem "czarnych myśli", które atakują chorych także w przyjemnych miejscach – wynika z polskich badań.
rozwiń zwiń