Scenarzyści na start!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 14:45
- Szukamy osób, które chowają filmowe scenariusze w zakamarkach przysłowiowej szuflady – mówiła w Czwórce Iwona Kamińska Gosk, dyrektorka konkursu Script Pro.
Audio

Script Pro to organizowany od 7 lat konkurs, którego celem jest pomoc w zawodowym starcie utalentowanym scenarzystom. - Ze scenarzystą jest trochę tak, że on najczęściej jest outsiderem, który nie żyje w tym filmowym świecie, więc dlatego taki ważny jest ten pierwszy krok, by go do niego wprowadzić – tłumaczyła ideę zawodów organizowanych przez Filmową Szkołę Wajdy, Iwona Kamińska Gosk.

Gość "Stacji kultura" opowiadał, iż do tej pory konkurs spełniał swoją rolę, i na podstawie zwycięskich scenariuszy powstawały później pełnometrażowe filmy, m.in. "Moja krew" i "Lęk wysokości".

- Nie możemy zagwarantować, że jak scenariusz wygra to od razu zostanie nakręcony film. Ze swej strony zapewniamy główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych oraz stypendium finansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i to jest 15 tysięcy złotych.

Scenariusze na konkurs Script Pro można nadsyłać do 15 stycznia 2012 roku. Aby dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić by móc wziąć w nim udział kliknij w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA boks
Czytaj także

Rysują scenariusz kadr po kadrze

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 16:00
Storyboard, czyli seria rysunków przedstawiających kolejne ujęcia filmu, to nowinka, po którą coraz częściej sięgają twórcy filmów fabularnych – mówi rysownik pracujący przy „Janosiku” Agnieszki Holland.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdradzamy sekret na udany scenariusz filmowy (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 10:00
- Jeżeli scenariusz nie jest sformatowany, nikt go nie przeczyta – mówi Polskiemu Radiu Martin Schabenbeck, wykładowca sztuki filmowej w New York Film Academy.
rozwiń zwiń