Polskie Radio
Section05
Agnieszka Holland

Wtargnięcie na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie. Jest stanowcza odpowiedź MSZ

MSZ podejmie stosowne działania w związku z wtargnięciem na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie - oświadczyło MSZ. Atak na siedzibę Stowarzyszenia "Memoriał", organizacji zasłużonej dla pamięci historycznej, jest smutnym przykładem traktowania instytucji zajmujących się pamięcią historyczną - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  Moskwa Agnieszka Holland Memoriał Rosja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Atak na moskiewską siedzibę stowarzyszenia "Memoriał". MSZ: zostaną podjęte stosowne działania

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wydanym oświadczeniu stwierdza, że atak na moskiewską siedzibę stowarzyszenia "Memoriał" w czasie projekcji filmu "Obywatel Jones", opowiadającego o ludobójstwie, jest kolejnym "niezwykle smutnym przykładem traktowania instytucji, zajmujących się pamięcią historyczną".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA atak Agnieszka Holland

FELIETON Elity wybrały: obcy lepszy niż Polak. Felieton Miłosza Manasterskiego

Politycy opozycji, media z nią związane i celebryci, jeśli nie obrażają polskich żołnierzy i pograniczników, to co najmniej sugerują, że ci nas oszukują. Opinia publiczna ma dziś uwierzyć, że posłanka-aktorka po jednej wycieczce do Usnarza Górnego ma lepszą wiedzę o sytuacji na granicy i wokół niej, niż polski kontrwywiad wojskowy - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Agnieszka Holland bezpieczeństwo Białoruś straż graniczna miłosz manasterski POLSKA społeczeństwo

Piotr Woyciechowski o wypowiedzi Agnieszki Holland: wpisuje się w narrację Władysława Frasyniuka

- Patrząc na życiorys Agnieszki Holland, jej uwarunkowania rodzinne, nie dziwię się jej wypowiedzi.(...) dzieci stalinistów moim zdaniem są pewną społeczną bazą bardzo podatną na propagandę rosyjską - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski (ekspert ds. służb specjalnych).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Agnieszka Holland granica Białoruś stan nadzwyczajny

"Wychowywać znaczy chronić". W hołdzie Korczakowi [POSŁUCHAJ]

Słuchowisko, będące adaptacją - autorstwa Magdaleny Łazarkiewicz - scenariusza Agnieszki Holland do filmu Andrzeja Wajdy pt. "Korczak" (z wybitną  tytułową rolą zmarłego niedawno Wojciecha Pszoniaka) jest hołdem dla Janusza Korczaka. Wybitny pedagog, wychowawca i pisarz w swoim myśleniu o wychowaniu dzieci wyprzedzał znacznie swoją epokę.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Korczak słuchowisko Magdalena Łazarkiewicz Agnieszka Holland

Zaczęło się od Wajdy. Sylwetka Ryszarda Kotysa

W nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta - poinformował portal polsatnews. W marcu aktor skończyłby 89 lat. Przypominamy niektóre z jego kreacji aktorskich. Niektóre z nich artysta stworzył w Teatrze Polskiego Radia, w którym występował od początku kariery.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2021 śmierć aktor Andrzej Wajda Wojciech Jerzy Has Kazimierz Kutz Agnieszka Holland Krzysztof Zanussi Juliusz Machulski Sylwester Chęciński Władysław Pasikowski Janusz Morgenstern Bogusław Linda FILM film polski kino HISTORIA