Kuba Karaś, Daniel Bloom i tajemnice piramidy Cheopsa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 12:40
- W połowie lat 80. mój brat Jacek Borcuch założył punkową kapelę i powierzył mi rolę perkusisty. Nauczyłem się grać na bębnach, ale dużo bardziej od punka pociągał mnie new romantic - wspomina Daniel Bloom, kompozytor muzyki filmowej i twórca płyty "Lovely Fear".
Audio
  • Kuba Karaś przesłuchuje Daniela Blooma (Oceanarium/Czwórka)
Za muzykę do filmu w reżyserii swojego brata Jacka Borcucha pt. Tulipany Daniel Bloom był nominowany do nagrody Orły
Za muzykę do filmu w reżyserii swojego brata Jacka Borcucha pt. "Tulipany" Daniel Bloom był nominowany do nagrody OrłyFoto: PAP/Tomasz Gzell

Kolejnym etapem współpracy z bratem była grupa Physical Love, potem Daniel Bloom zaczął komponować muzykę do filmów Jacka Borcucha. - Teraz znów jestem na elektronicznej ścieżce. Żeby się o tym przekonać wystarczy posłuchać płyty, albo wybrać się na koncert - mówi gość Czwórki i zapowiada swoje najbliższe występy.

Opowiada także o największym muzycznym wybryku, który miał miejsce w toruńskim "Planetarium" oraz o studiach na archeologii, które pozwoliły mu zgromadzić niezwykłe instrumentarium. Zdradza także, co inspirującego dla muzyka może być w piramidzie Cheopsa.

***

Tytuł audycji: Oceanarium

Prowadzi: Jakub Karaś

Gość: Daniel Bloom (muzyk i kompozytor)

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/kd

Czytaj także

Kuba Karaś przesłuchał BeMy. Było wspólne granie!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 11:50
- Zanim wydaliśmy płytę, praktykowaliśmy w Sopocie na "Monciaku". Lubimy akustyczne granie, dzięki takim występom mieliśmy za co bawić się - opowiadają członkowie duetu BeMy, goście Kuby Karasia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sonar: jesteśmy jak Jamie xx na opak

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 09:00
Najpierw Łukasz Stachurko działał jako Sonar Soul, potem współtworzył RYSY, teraz prezentuje światu nowe oblicze - czteroosobowy skład Sonar.
rozwiń zwiń