Stubbornly Absent i Szymborska. Piosenki z Noblem w tle

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 13:00
- Którejś nocy przyśniło mi się, że śpiewam wiersze Szymborskiej po angielsku. Ni mniej, ni więcej, właśnie tak. I to był początek Stubbornly Absent - opowiada Kasia Klich, która razem z producentem Jarkiem Płocicą przygotowała niezwykły projekt.
Audio
  • Stubbornly Absent o hołdzie dla Wisławy Szymborskiej (Oceanarium/Czwórka)
Kasia Klich, Yaro i Kuba Karaś w Oceanarium
Kasia Klich, Yaro i Kuba Karaś w "Oceanarium"Foto: Czwórka

Znani z nieco innych muzycznych klimatów artyści stworzyli pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją polskiej noblistki w języku angielskim. Jako Stubbornly Absent nagrali płytę "Commemoration - A Tribute To Wisława Szymborska" i teraz zbierają pieniądze na jej wydanie. - Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy twórczość pani Wisławy, tym którzy jej nie znają. Forma jest przystępna, a utwory mają konstrukcję bardzo zbliżoną do piosenek - opowiadają goście Czwórki.

Jak się okazuje muzycy przy pracy nad materiałem nie unikali eksperymentów. W audycji zdradzają do czego w studiu nagraniowym może przydać się pudełko zapałek i jakie atrybuty boskości ma Brendan Perry oraz prezentują premierowe utwory z nadchodzącego wydawnictwa. 

***

Tytuł audycji: Oceanarium

Prowadzi: Jakub Karaś

Goście: Kasia Klich, Jarek "Yaro" Płocica (Stubbornly Absent)

Data emisji: 1.09.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/jsz

Czytaj także

A_GIM: nie ma sztuki absolutnej, żyjemy w erze recyclingu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 14:50
- Całe życie eksperymentowałem, w solowym projekcie - jako A_GIM. Nie mam już potrzeby udowadniania innym, że jestem w stanie przekroczyć kolejną formalną granicę - mówi Agim Dżeljilji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Torzecki dla Azylu. Dzieli się dobrem, które go spotkało

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 09:26
- Staram się rozdawać dobrą energię. Podczas wernisażu Win:Win można będzie pomóc psom mieszkającym w Azylu pod Psim Aniołem - mówi malarz. - Można będzie zaadaptować psa lub kupić psi portret, a pieniądze wspomogą schronisko - wyjaśnia.
rozwiń zwiń