Duit: nie boję się słowa pop

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:04
- Nad pierwszą płytą pracuje się całe życie. To zbiór doświadczeń - opowiadał o powstaniu swojej debiutanckiej płyty "Now I’m here" Duit, czyli Piotr Krygiel.
Audio
  • Duit opowiada Kubie Karasiowi o swojej debiutanckiej płycie "Now I'm here" (Oceanarium/Czwórka)
Kuba Karaś i Duit w studiu Polskiego Radia
Kuba Karaś i Duit w studiu Polskiego RadiaFoto: Ula Kaczyńska/Czwórka

Jego krążek to pomieszanie m.in. elektroniki i r&b. Sam Duit na co dzień słucha jednak… popu. - Łączenie innych gatunków z tym nurtem na maksa rozwija muzykę. Wielu artystów próbuje być undergroundowych, a ja uważam, że pop jest świetny, uwielbiam Rihannę, Calvin Harris jest dobrym producentem, Avicii również. Pop, podobnie jak klasykę, mamy w genach - mówił Duit. Na jego krążku gościnnie usłyszymy m.in. Dawida Podsiadło. - To jeden z fajniejszych i ciekawszych wokalistów w Polsce. A od kiedy się poznaliśmy wiem, że jest też fajnym człowiekiem - wspominał Duit.

W Czwórce opowiadał o swojej nowej płycie, genezie powstawania utworów, ale także wytwórni Most, wydawcy jego krążka. Zdradził także, jak będą wyglądały kolejne teledyski, których powstanie planuje i gdzie będzie można usłyszeć go na żywo wraz z… orkiestrą. W programie wysłuchaliśmy także fragmentów płyty "Now I'm here".

***

Tytuł audycji: Oceanarium

Prowadzi: Jakub Karaś

Goście: Duit (Piotr Krygiel, muzyk)

Data emisji: 10.11.2016

Godzina emisji: 22.00

kd/jsz

Czytaj także

Podsiadło i Bała. Ostatnia opowieść w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 22:00
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Czasami po to, by mogło zacząć się coś nowego... W czwartek po raz ostatni wybrzmiała "Podsiadówka", audycja z Dawidem Podsiadło i Oskarem Bałą w rolach głównych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Podsiadło: słucham dużo swojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 11:18
W życiu Dawida Podsiadło ostatnio dzieje się dużo. Za chwilę reedycja ostatniej płyty, winyl, trasa koncertowa rozpoczynająca się w Szczecinie. Pojawiają się też współprace z raperami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuba Karaś przesłuchał Darię Zawiałow

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 10:00
Młoda i utalentowana wokalistka opowiada m. in. o nadziejach, jakie wiąże z wydaniem debiutanckiej płyty i prezentuje swoje muzyczne inspiracje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ralph Kamiński, Kuba Karaś i morze nowych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 13:40
14 listopada ukaże się debiutancki krążek młodego artysty zatytułowany "Morze". - To słowo kojarzy mi się z uczuciami i przywołuje wspomnienia z czasów, kiedy mieszkałem nad morzem - wyjaśnia Ralph Kamiński.
rozwiń zwiń