Światowe Dni Młodzieży. Podsumowanie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 10:25
Pielgrzymi ze 187 krajów, łącznie 3 mln wiernych podczas papieskiej mszy na Campus Misericordiae. - Te liczby są jednocześnie ważne, ale i nieważne. Istotny był klimat tego wydarzenia - mówiła Anna Sosnowska, redaktor naczelna Alateia.pl.
Audio
  • Po Światowych Dniach Młodzieży - podsumowuje Anna Sosnowska (BaŻur/Czwórka)
Anna Sosnowska opowiadała o swoich doświadczeniach podczas ŚDM
Anna Sosnowska opowiadała o swoich doświadczeniach podczas ŚDMFoto: Czwórka

Sosnowska, która obecna była na ŚDM jako dziennikarka przyznała w Czwórce, że największe wrażenie zrobiło na niej "namacalne" poczucie braterstwa i jedności między ludźmi z różnych zakątków świata. - Bardzo chciałabym, by ta nauka, że można być po prostu razem, dobrze się ze sobą czuć i bawić, zostało w ich głowach. Za kilka lat, gdy ci młodzi pielgrzymi będą już prezesami firm, być może przeniosą te doświadczenia na decyzje w dorosłym życiu - mówiła w Czwórce.

Zobacz także: Światowe Dni Młodzieży w Czwórce >>>

Mówiła m.in. o statystykach, dotyczących tegorocznych ŚDM, ale także związkach międzyludzkich, które nawiązano poczad tego wydarzenia. W programie rozmawialiśmy także o pozytywnych stronach bycia singlem, oraz o tym, dlaczego "Alateię" nazwać można "katolickim portalem lajfstajlowym".

ZOBACZ TAKŻE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - SERWIS SPECJALNY <<<

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Goście: Anna Sosnowska (redaktor naczelna Alateia.pl)

Data emisji: 03.08.2016

Godzina emisji: 8.20

kd

Czytaj także

Kraków na chwilę przed inauguracją ŚDM. Co się działo?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 14:21
Eventy, happeningi, koncerty i msze - to wszystko czekało pielgrzymów przybywających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. - Jesteśmy dobrze przygotowani, choć cały czas pracujemy - mówi Ewa Korbut z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eko-Światowe Dni Młodzieży. "Wspólnie ratujmy Ziemię"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:45
- Chodzi nam o to, by odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i zrobić "raban ekologiczny" - mówiła Renata Łukaszewicz z Światowego Ruchu Katolików Na Rzecz Ochrony Klimatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ambasadorowie ŚDM. "Każdy służy najlepiej jak umie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 14:27
- Ja służę talentem, hip-hopem, muzyką. Nie potrzebuję do tego oficjalnego garnituru - opowiadał o swojej pracy na rzeczy ŚDM raper Arkadio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Mela: słowa papieża to bardzo mocne przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 18:35
Jan Mela, ambasador ŚDM opowiadał, które wydarzenia podczas ŚDM zrobiły na nim największe wrażenie, a także... zaśpiewał w naszym studiu.
rozwiń zwiń