Domowe studio muzyczne - bez talentu ani rusz

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 10:25
- W domowym studiu muzycznym przede wszystkim liczy się talent - mówi Damian Sikorski, muzyk, producent, basista. - Obok niego przyda się też trochę gadżetów: dobry komputer, klawiatura sterująca, dobry odsłuch, monitory studyjne i dobre słuchawki - wymienia.
Audio
  • Damian Sikorski opowiada o domowym studiu muzycznym i pukaniu do różnych drzwi, by zaistnieć (BąŻur/Czwórka)
Studio muzyczne można zrobić we własnym domu
Studio muzyczne można zrobić we własnym domuFoto: Pixabay/domena publiczna

Damian Sikorski ma na swoim koncie 15 lat doświadczenia scenicznego, jest basistą Norbiego, ale muzyka towarzyszyła mu już od urodzenia. Tata grał na harmonijce ustnej, babcia na mandolinie, on sam sięgnął po skrzypce w wieku 9 lat. Dziś jego ulubionym instrumentem jest gitara basowa, ale nie stroni też od kontrabasu.

- Gdy koncertów i grania, w moim życiu zrobiło się mniej, stworzyłem w domu Home Recording - opowiada gość Czwórki. - Z racji tego, że jestem instrumentalistą zaczynam komponować od pomysłu, natchnienia, potem gram na gitarze lub pianinie, nagrywam kilka dźwięków i sięgam po perkusję na tzw. padach - wyjaśnia.

Gość Kamila Jasieńskiego opowiada o swoich producenckich początkach, zdradza skąd brać oprogramowanie, próbki brzmieniowe, wtyczki czy sample. Dzieli się też poradami "jak wejść w środowisko".

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Damian Sikorski (muzyk, basista, producent, Home Recording)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 8.15

pj/jsz

Czytaj także

RAU: w nocy mam najlepsze flow

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:40
- Nad "Konkretną rozrywką" pracowałem głównie w nocy, bo wtedy mam święty spokój. Poza tym, kiedy wybija godzina 23, zaczynam odczuwać stan twórczego pobudzenia – mówi RAU, czyli Tomasz Rałowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: moje teksty to prawdopodobna fikcja

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 12:40
- Na dwieście piosenek, które napisałem, tylko dwie powstały na podstawie znanych mi opowieści. Reszta w większości to fikcja, która wydarza się w mojej głowie i którą za każdym razem staram się uwiarygodnić - mówi wokalista i autor tekstów Pablopavo.
rozwiń zwiń