Zofia Klepacka: W Rio trzeba wyczuć akwen

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:06
- Akwen w Rio przygotowany dla windsurfingu jest bardzo trudny - mówi windsurferka, polska multimedalistka. - To zatoka, a tam prąd płynie w różnych kierunkach, zmienia się, codziennie jest inny - wyjaśnia.
Audio
  • Zofia Klepacka-reprezentantka Polski w windsurfingu opowiada o klasie RSX (Stacja Nauka/Czwórka)
Windsurferzdj. ilustracyjne
Windsurfer/zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Counselling

- Podczas tych zawodów trzeba być skupionym i skoncentrowanym - mówi Zofia Klepacka. - Trzeba rozpracować akwen, omijać kolejne boje i do celu.

Zofia Klepacka w Czwórce opowiadała o windsurfingowej klasie RSX, w której kobiety pływają z żaglem o powierzchni 8,5 metra kwadratowego, a mężczyźni 9,5. Ta klasa to monotyp, każdy zawodnik używa cały czas tego samego sprzętu , sędziowie spisują nawet numery żagli i desek. Zofia Klepacka w Czwórce zdradza jakie mogą być konsekwencje zmiany sprzętu.


***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 12.18

pj


Czytaj także

Euro 2016. Czy nogi są ważniejsze od głowy?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 13:00
- Panuje taka opinia, ale nie do końca się z nią zgadzam - mówi fizjoterapeuta Zbigniew Wroński i wyjaśnia, co to znaczy, że piłkarze na murawie dają z siebie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyletki i bańki w basenie, czyli być jak Michael Phelps

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 14:30
Przy okazji igrzysk olimpijskich w Rio głośno zrobiło się o bańkach, które mają poprawiać kondycję pływaków. Co jeszcze sprawia, że zawodnicy tacy jak Michael Phelps w basenie czują się jak ryba w wodzie?
rozwiń zwiń