"Skołowany weekend". Dla młodych miłośników nauki

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:30
To już 7. odsłona tego festiwalu. Impreza odbędzie się na Politechnice Warszawskiej 11-12 maja. - Ruszamy z zapisami, więc warto zastanowić się nad udziałem w tym wydarzeniu - mówi Paulina z Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Politechniki Warszawskiej, organizatora wydarzenia.
Audio
  • O festiwalu naukowym "Skołowany weekend" opowiada współorganizatorka Paulina (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: WAYHOME studio / Shutterstock

- Festiwal skierowany jest do dzieci i młodzieży z podstawówek, gimnazjów i liceów, a warsztaty podczas tego wydarzenia dobrane będą do potrzeb odpowiednich grup wiekowych - tłumaczy rozmówczyni Mateusza Kulika.

Celem imprezy jest zainteresowanie młodzieży różnymi dziedzinami nauki, poszerzanie ich wiedzy, a przede wszystkim przekazywanie jej w ciekawy sposób. - Wykłady dotyczą nie tylko tematyki naukowej, czyli chemicznej, bądź fizycznej, ale m.in. także planowania projektów czy manipulacji w mediach. Będą także ciekawostki, m.in. eksperymenty chemiczne, czy ładowanie smartfonów powietrzem - tłumaczyła.

Kto będzie prowadził wykłady, i w jaki sposób można wziąć udział w tym wydarzeniu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Paulina (Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" Politechniki Warszawskiej, współorganizatorka wydarzenia)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 12.16

kd/ac

Czytaj także

Fizyka - warto wiązać z nią zawodową przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 16:22
Godziny ślęczenia nad mechaniką kwantową, tygodnie spędzone w laboratoriach, lata wytężonej pracy, by wreszcie otrzymać upragniony tytuł magistra inżyniera fizyki. Co dalej?
rozwiń zwiń