Czy woda odchudza? Wpływ picia wody na dietę i metabolizm

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 14:08
Niektórzy dietetycy zalecają picie szklanki wody na pół godziny przed planowanym posiłkiem. Taka ilość wody częściowo wypełniając żołądek, będzie potęgowała uczucie sytości i zmniejszy ilość spożytego jedzenia.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/greenaperture

Woda stanowi znaczną część naszego organizmu i odpowiada za wiele procesów, które w nim zachodzą. Jednym z nich jest trawienie składników pokarmu, co wiąże się z naszą wagą. - Rola wody zaczyna się już w jamie ustnej, gdzie następuje obróbka pokarmu, mieszanie ze śliną. Woda umożliwia transportowanie składników odżywczych do dalszych części ciała - tłumaczyła ekspertka w Czwórce. Woda wchodzi również w skład żółci i soków trawiennych w naszych żołądkach. - Jednak każdy z nas ma indywidualne tempo metabolizowania składników pokarmowych - mówiła i dodała, że bardzo ważne w tym procesie jest dostarczanie odpowiedniej ilości płynów organizmowi.

Odpowiedniej ilości, czyli ile? Jaki jeszcze wpływ na nasz metabolizm ma woda i w jaki sposób i dlaczego powstają obrzęki? I do czego doprowadzają jej niedobory w organizmie? O tym w nagraniu materiału reporterskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiały przygotowała: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 1.08.2018

Godzina emisji: 12.07

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka zdrowie woda dieta