X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak na nasz wzrok działają okulary zerówki?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:10
Nosimy je czasami po prostu, bo są modne. A jak wpływają na nasz wzrok? Jedni uważają, że męczą oczy, inni, że je chronią, np. przed światłem z komputera. Jaka jest prawda?
Audio
  • Pracujesz przed komputerem? Zainwestuj w "zerówki" (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: JESHOOTScom/Pixabay

- Okulary zerówki mogą pomóc naszym oczom. Zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzamy przed komputerem, lub w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem. W pracy biurowej spełniają funkcję ochronną tak, jak kask na budowie robotnika pod warunkiem, że wybierzemy parę z odpowiednim filtrem - wyjaśniała Sylwia Kijewska, okulistka.

Takie okulary mogą też minimalizować działanie tzw. światła niebieskiego na nasz wzrok. Emitujące je ekrany sprawiają, że musimy bardziej wytężać wzrok, co często prowadzi do bólów głowy, pieczenia i suchości oczu, dzięki odpowiednio dobranej powłoce antyrefleksyjnej. 

Dlaczego zatem mówi się, że "zerówki" mogą psuć nasz wzrok? Kto nie powinien ich nosić? Jak badać o takie okulary, by dobrze nam służyły? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 12.12

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak