Polskie Radio
Section05
wzrok

Badania przesiewowe wzroku u dzieci. Szef MEiN: pilna potrzeba kontynuacji programu

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział podczas konferencji prasowej podsumowującej program badań przesiewowych u dzieci "Dobrze widzieć", że kompleksowe wyniki badań wzroku u dzieci z klas I-III pokazują, że ich kontynuowanie jest konieczne nie tylko w skali całego woj. lubelskiego, ale też w skali całej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki społeczeństwo zdrowie dziecka dzieci wzrok

Studenci organizują bezpłatne badania wzroku i okulary dla uchodźców

Wśród uchodźców z Ukrainy zdarzają się też osoby, które docierają do Polski bez okularów: zapomniały ich, zgubiły je bądź zniszczyły w czasie długiej drogi. Pomagają im studenci - pracownicy Akademickiego Centrum Kształcenia Optometrystów Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, prowadząc akcję bezpłatnych badań dla osób uciekających przed wojną.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo uchodźcy pomoc Uniwersytet Warszawski okulary badania wzrok Tomasz Miara Trójka

Ile czasu dziecko powinno spędzać przed ekranem komputera?

W czasie trwającej pandemii koronawirusa dzieci oraz młodzież w większym wymiarze spędzają czas przed ekranem komputerów, telewizorów czy smartfonów. Co dzieje się z oczami, gdy za długo korzystamy z urządzeń elektrycznych? Dlaczego wieczorem przed snem nie należy korzystać ze smartfona?
Zobacz więcej na temat:  zdrowie zdrowie dziecka okulary szkoła komputery smartfony telewizor społeczeństwo Joanna Racewicz wzrok