Polskie Radio
Section05
wzrok

Jak dbać o wzrok? Rozmowa z okulistą

Na przestrzeni lat zaczęliśmy coraz częściej korzystać z komputerów, tabletów i telefonów, co niekorzystnie wpłynęło na nasz wzrok. Efektem tego są suche, czerwone i zmęczone oczy oraz pogorszenie się widzenia. Nie bez znaczenie pozostaje również fakt, że z powodu pandemii znaczna część naszego życia przeniosła się do internetu. W związku z tym, w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom gościem była okulistka, Bożena Grechuta, która opowiedziała, jak właściwie dbać o wzrok.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica zdrowie radio dla dzieci radio dla rodziców wzrok

"Wsparcie dzieci i młodzieży po covidzie". Szef MEiN o programie profilaktyki krótkowzroczności

- Program profilaktyki krótkowzroczności u dzieci z klas 1-3 ma docelowo dotyczyć badań wzroku dzieci, żeby leczyć krótkowzroczność i stworzyć zalecenia takiego funkcjonowania ze sprzętem informatycznym, które będzie jak najmniej szkodliwe dla uczniów - mówił w piątek w Lublinie szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek dzieci wzrok Uniwersytet Medyczny w Lublinie COVID-19 społeczeństwo Koronawirus w Polsce

"Polscy okuliści kontra jaskra". Bezpłatne badania tylko do soboty

Do soboty 13 marca można zgłosić się na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry. Można z nich skorzystać w kilkudziesięciu placówkach w całej Polsce w ramach Światowego Tygodnia Jaskry. Organizatorem akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" jest Polskie Towarzystwo Okulistyczne. W tegorocznej edycji biorą udział aż 74 placówki z 40 miast w 15 województwach.
Zobacz więcej na temat:  choroba wzrok lekarz badania POLSKA medycyna zdrowie społeczeństwo