Rudawy Janowickie - azyl dla młośników sportu i fotografii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:14
Rudawy Janowickie, pasmo górskie położone we wschodniej części Sudetów Zachodnich, to świetny kierunek jesiennych wypraw. To miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, ale także amatorów fotografii.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/marcinm111

jaskinia raj shutterstock 1200x660.jpg
Jaskinia Raj. "To tu żyli neandertalczycy"

Jak opowiadał przewodnik po tym regionie, Krysian Łysyganicz, współautor bloga "Wolnym krokiem", ciekawy szlak pieszy znajduje się w okolicy Zamku Bolczów. - To są ruiny zamku w północnej części Rudaw Janowickich. Są tam także ciekawe formacje skalne, możliwe jest też uprawianie wspinaczki - opowiadał gość Czwórki.

Posłuchaj
04:17 2020_09_24-12-47-19_PR4_Nauka wycieczki.mp3 Rudawy Janowickie - odwiedź Zamek Bolczów i kolorowe jeziorka (Stacja Nauka/Czwórka)

podróże mapa wakacje planowanie turystyka 1200.jpg
Gdzie leży Uszlu i Magyarország?

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w tej okolicy są jednak legendarne kolorowe jeziorka. - To kilka zbiorników wodnych, które charakteryzują się różnym zabarwieniem ze względu na występujące w nich minerały. Mamy więc m.in. jeziorko szafirowe, brązowe, ale także miedziane - wymieniał Krysian Łysyganicz.

Czytaj także:


Warto wybrać się tam zwłaszcza po deszczu. - Jeziorka te latem lubią wysychać, bo nie mają żadnego systemu nawodnienia. Dlatego jesień to świetna pora, wówczas stan wód jest wyższy - mówił ekspert.

ZOBACZ WIĘCEJ Podróże z Czwórką >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 12.40