Nieznany świat Korowajów. Tam gdzie internet nie sięga

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 18:40
- Podróżuję w najmniej dostępne i nietypowe miejsce z pewnego rodzaju chęci sprawdzenia siebie, zobaczenie rzeczy niemożliwych - mówi podróżniczka Zofia Nowaczyk, która w Czwórce opowiada o wyprawie do Papui i wioski Korowajów.
Audio
  • Zofia Nowaczyk podróżniczka i fotografka opowiada o wyprawie na tereny Korowajów i wycieczkach w tajemnicze miejsca (Czat Czwórki/Czwórka)
Do niepoznanych zakątków dżungli lepiej wybierać się ze sprawdzonym przewodnikiem
Do niepoznanych zakątków dżungli lepiej wybierać się ze sprawdzonym przewodnikiem Foto: Joshua/Ezzell/Flickr/CC BY 2.0

- Ciągnie mnie, żeby zobaczyć to, co niewielu może zobaczyć - mówi gość Piotra Firana. Zofia Nowaczyk do podróży na Papuę, indonezyjską część Papui Nowej Gwinei, przygotowywała się dość długo, kompletując ubranie zabezpieczające ją przed insektami. Swe marzenie o spotkaniu Korowajów spełniła dzięki odpowiedzialnym przewodnikom.

- Korowajowie żyją w dżungli na drzewach. Są nomadami, polują i poszukują jedzenia, nie zajmują się hodowlą - mówi podróżniczka. - Należą też do grona kanibali, jednak po zebraniu istotnych informacji byłam przekonana, że jako biała kobieta nie mam się w ich gronie czego obawiać -wyjaśnia.

Jak wyglądają domy Korowajów, jak mijają ich dni i jak odliczają czas Zofia Nowaczyk opowiedziała w audycji. Zdradziła też, kiedy na prawdę czuje, że jest w podróży.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Zofia Nowaczyk (podróżniczka i fotograf)

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 16.10

pj

Czytaj także

Papua Nowa Gwinea - kultura, która zaskakuje Europejczyków

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 09:30
– Świnie mają tam ogromną wartość – opowiada Radosław Lewandowski, podróżnik oraz pilot wycieczek. – Zupełnie normalnym jest więc widok kobiety, niosącej na głowie w siatce małe świnki i prowadzącej na sznurku dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspy Trobrianda, Papua Nowa Gwinea. Miejsce, w którym czas się zatrzymał

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 17:55
Aleksandra Gumowska powróciła właśnie z wysp Papui Nowej Gwinej. - Nie zmieniło się tam nic od czasu, gdy sto lat temu wylądował tam autor książki "Życie seksualne dzikich" - mówiła w Czwórce.
rozwiń zwiń