Polskie Radio
Section05
Indonezja

Studia na Jawie. W otoczeniu kulturowej różnorodności

Siedem tysięcy wysp rozciągniętych na tysiącach kilometrów, w trzech strefach czasowych i mieszkańcy posługujący się prawie 300 lokalnymi językami. Tak różnorodna i bogata kulturowo jest Indonezja. W jej kulturalnym i politycznym centrum, czyli Dżakarcie, na stypendium Darmasiswa była dziennikarka Olivia Drost. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Indonezja Dżakarta studia STYL ŻYCIA Justyna Tylczyńska podróże Azja islam

Wolontariat w Indonezji. "To praca, a nie wakacje"

Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Na każdej panują inne zwyczaje, kultura. - Szukałam ofert wolontariatu w całej Azji, aplikowałam też do Iranu i Indii. Wiedziałam tylko, że chcę pracować z dziećmi. Udało się z Indonezją i dziś bardzo się z tego cieszę - mówiła Jolanta Lisicka, która w tym kraju spędziła cztery miesiące.
Zobacz więcej na temat:  Indonezja podróże Czwórka Podróże z Czwórką Justyna Tylczyńska wolontariat

Indonezja i Filipiny na celowniku ISIS

Zwierzchnik armii indonezyjskiej poinformował, że kraj ten jest pokryty siatką ukrytych, uśpionych komórek fanatyków. Natomiast na południu Filipin armia toczy regularną wojnę z islamistami, którym udało się opanować część jednego z największych miast w tym regionie kraju. Do walki dołączyli także żołnierze USA. O sytuacji w tym regionie mówił w audycji Świat w Powiększeniu dr Michał Lubina z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  Filipiny Indonezja Państwo Islamskie terroryzm