Czy kobiety potrzebują pomocy w dotarciu do celu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 16:50
- Moja babcia po zburzonej Warszawie jeździła w spódnicy na motocyklu. Dla mnie to pojazd bardzo kobiecy i hobby, które nie wymaga męskiej pomocy - przekonuje Weronika Kwapisz, która na motocyklu zwiedza świat.
Audio
  • Kobiety w męskich zawodach - jak sobie radzą? (Czat Czwórki/Czwórka)
Siła jest kobietą (zdj. ilustracyjne)
Siła jest kobietą! (zdj. ilustracyjne)Foto: Olena Zaskochenko/Shutterstock.com

Czytaj także
kosmonautka astronautka 1200.jpg
Kobiety w kosmosie. "Latają w piżamach, parzą kawę"

Zaproszone do studia Czwórki kobiety zgodnie podkreślają, że w swojej pracy nie starają się nikomu nic udowadniać tylko spełniają marzenia. - O tym, by zostać policjantką myślałam już w dzieciństwie. Kiedy zaczynałam służbę, byłam rodzynkiem. Dziś kobiet w policji jest coraz więcej, zatrudniane są na różnych stanowiskach - mówi aspirantka Emilia Hyb.

Czy w męskich zawodach kobiety są dyskryminowane i w jaki sposób ta dyskryminacja się przejawia? Po co kobietom poczucie humoru? I dlaczego dziewczyny boją się latać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Paulina Różyło (pilot), pchor. Agata Janiszewska (Szkoła Główna Służby Pożarniczej), Weronika Kwapisz (motocyklistka), aspirantka Emilia Hyb (Komenda Stołeczna Policji)

Data emisji: 8.03.2017

Godzina emisji: 15.07

kul/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blondynka czy brunetka? W poszukiwaniu ideału

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 17:25
Według kanonów lansowanych przez kino i media piękna kobieta powinna mieć długie włosy, wydatne usta i ponętną figurę. Z kolei w świecie mody piękne jest to, co inne, dziwne.
rozwiń zwiń