Polskie Radio
Section05
kobieta

"Trwały przy swoich mężach i im pomagały". Iwona Kienzler o roli żon przywódców II RP

- Poświęciłam większość moich książek kobietom. Jest to ciągle interesujące i zdarza się, że ciągle są odnajdywane nowe materiały - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Kienzler, autorka książki "Kobiety Niepodległości".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA historia Polski II RP ignacy paderewski kobieta Dwudziestolecie międzywojenne Iwona Kienzler Józef Piłsudski Mateusz Drozda

Dominikanie o "Apelu zwykłych księży": zabrakło obrony nienarodzonych

W "Apelu zwykłych księży" zabrakło jednoznacznego opowiedzenia się za życiem nienarodzonych. Zamiast nauczania Kościoła na temat świętości życia jest deklaracja solidaryzująca się z postulatami protestujących - czytamy w liście 25 polskich ojców dominikanów nadesłanym do redakcji "Teologii Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  dzieci POLSKA zdrowie aborcja Trybunał Konstytucyjny dziecko kobieta społeczeństwo aktualności katolickie Kościół

"Ludzie karmią się nienawiścią, aborcja to zabicie człowieka". Apel mamy dziecka z zespołem Downa

- Diagnoza nic by nie zmieniła. I tak chciałabym urodzić, nawet gdyby Madzia nie miała rąk i nóg, nawet gdyby miała znacznie gorszą chorobę niż zespół Downa. Aborcja to zabicie człowieka - tylko malutkiego - mówi Anna Wieczorek, mama trójki dzieci i dwuipółletniej Madzi z zespołem Downa.
Zobacz więcej na temat:  dziecko dzieci Trybunał Konstytucyjny zdrowie aborcja kobieta społeczeństwo POLSKA