Polskie Radio
Section05
kobieta

"Firmy technologiczne to dziś eldorado dla przedsiębiorców”

Aleksandrę Jarośkiewicz pasjonuje kultura Dalekiego Wschodu, technologie i świat startupów. Po ukończeniu japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim współtworzyła firmę Fun in Design, następnie była dyrektorką działu cyfrowego E-Commerce w Matras i w Gino Rossi. Od 2017 jest dyrektorem działu cyfrowego w Connectis. Pomaga też innym przedsiębiorczym kobietom założyć biznes. O swojej pracy i pasji Jarośkiewicz opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  kobieta biznes start-up technologie it

PE chce walczyć z molestowaniem seksualnym

- Bardziej niż nowych instytucji i nowego prawa potrzebujemy wdrożenia i stosowania tych regulacji, które już mamy. Skoro mamy regulaminy i paragrafy to użyjmy ich – apelowała poseł Agnieszka Kozłowska–Rajewicz współautorka rezolucji, w której Parlament Europejski zdecydowanie potępił wszelkie przypadki molestowania na tle seksualnym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 monitoring Parlament Europejski molestowanie seksualne kobieta mężczyzna seks w przestrzeni publicznej Agnieszka Kozłowska-Rajewicz

Beata Szydło wśród najbardziej wpływowych kobiet 2017

- Na wynik premier Szydło w rankingu 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie niewątpliwie miał wpływ program 500 Plus, dobrze postrzegana pozycja gospodarcza Polski, a także fakt, że nasz kraj rozwija się w dobrym tempie – powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Teresa Kupczyk z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Odniosła się w ten sposób do rankingu opublikowanego przez dwutygodnik „Forbes”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło kobieta

Kobiety Sukcesu: Magdalena Zimecka

Magdalena Zimecka zamieniła Lublin na Warszawę już w czasach licealnych, by w stolicy realizować swoje muzyczne i - jak się potem okazało - także filmowe plany. Znakomicie odnalazła się w świecie filmowego dźwięku realizując pomysł jakim był pierwszy w Polsce Boutique Postprodukcyjny. O swojej działalności, dyrektorka Studia Post-produkcyjnego „Orka” opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kobieta film polski