Polskie Radio
Section05
kobieta

Koronawirus. To powinna wiedzieć kobieta, która będzie rodzić

Tego zabiegu nie da się odłożyć. Wiele pacjentek, którym zbliża się termin porodu, niepokoi się, bo nie wiedzą jak będzie wyglądał poród w sytuacji zagrożenia wirusem SARS-CoV-2. Boją się zakażenia, albo że zabraknie sprzętu ochronnego czy personelu. Lekarze i pielęgniarki uspokajają - sytuacja w szpitalach położniczych jest dobra a procedury, które mają uchronić przed koronawirusem zostały wdrożone. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce ciąża kobieta szpital

PARP sprawdzi wartości ważne dla Polek. Emilewicz: dowiemy się, czego pragną kobiety

- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zleci w tym roku badania dotyczące wartości jakimi kierują się kobiet wybierając strategię życiową – zapowiedziała w niedzielę w Poznaniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Chcielibyśmy dokonać takich badań społecznych, w których sprawdzimy, czego pragną kobiety - dodała szefowa resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rozwoju Jadwiga Emilewicz służba zdrowia kobieta społeczeństwo

"Panny Wyklęte". Kim były? O co walczyły?

Trudno nawet oszacować, ile dokładnie było Żołnierek Wyklętych i ile z nich trafiło do więzienia. Dokumentacja powojenna jest szczątkowa. Działalność w konspiracji w tamtym czasie mocno stygmatyzowała. Wyrok ciążył nad całym życiem osoby skazanej. Te kobiety miały później problem ze znalezieniem pracy, a nawet żeby skończyć szkołę.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci kobieta IPN Małgorzata Raczyńska-Weinsberg historia Polski

"Dążymy do tego, żeby nie straszyć ludzi". Wanda Nowicka o koronawirusie

- Jest pokusa, po stronie rządowej i po stronie części opozycji, nie Lewicy, by nakręcić klimat paniki. To niepotrzebne. Jako Lewica dążymy do tego, żeby zapobiegać najgorszemu - mówiła w Polskim Radiu 24 Wanda Nowicka. Posłanka Lewicy komentowała, jak pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce, wpływa na bieżącą politykę, ze szczególnym uwzględnieniem kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Wanda Nowicka kobieta dziecko POLSKA lewica koronawirus zdrowie Andrzej Duda Sejm