Blondynka czy brunetka? W poszukiwaniu ideału

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 17:25
Według kanonów lansowanych przez kino i media piękna kobieta powinna mieć długie włosy, wydatne usta i ponętną figurę. Z kolei w świecie mody piękne jest to, co inne, dziwne.
Audio
  • Ekspertki o poszukiwaniu ideału kobiety (Się mówi/Czwórka)
Kanony piękna zmieniają się na przestrzeni lat i są nieco inne w różnych obszarach kulturowych
Kanony piękna zmieniają się na przestrzeni lat i są nieco inne w różnych obszarach kulturowychFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Jednak eksperci przestrzegają przed dążeniem do ideału za wszelką cenę i zauważają, że presja społeczna dotycząca wyglądu dużo silniej wywierana jest na kobiety niż na mężczyzn.

- Kobieta staje się obiektem, dostosowuje się do tego, że ktoś ją ogląda i ocenia, czy jest ładna. To bardzo obciążające. Mężczyźni nie są tak oceniani na każdym kroku i jest to niesprawiedliwe - mówią goście programu Ewa Krajewska i Joanna Keszka.

Z sondy przeprowadzonej na potrzeby audycji dowiecie się, jakie podejście do poszukiwania ideału mają słuczacze Czwórki - zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ewa Krajewska (Fashion Project) i Joanna Keszka portal "Barbarella")

Data emisji: 23.10.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/mc

Czytaj także

Dyskryminacja płci. "To przez bariery w głowach"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 17:30
Kobiety są lepiej wykształcone, a rzadziej zajmują kierownicze stanowiska. - Ciągle najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają stereotypy - mówi Justyna Kryczka, koordynatorka projektu "Równość w biznesie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Równość w biznesie. "Kobiety ciągle mają gorzej"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 10:00
- Kobiet lepiej wykształconych niż mężczyzn jest teraz więcej niż przed laty. Niestety stereotypy z przeszłości nadal obowiązują na rynku pracy - mówi prof. Małgorzata Fuszara.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Grzesiak o egoizmie, altruizmie i równowadze

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 15:40
Jaka jest różnica między egoizmem a altruizmem, i dlaczego jesteśmy w potrzasku, gdy wybieramy którąkolwiek z tych opcji?
rozwiń zwiń